Babinet.cz  /  Tajemno  /  Blížící se Halloween, s ním spjaté magické období i doba možných nečekaných událostí

Blížící se Halloween, s ním spjaté magické období i doba možných nečekaných událostí

25.10.2022 - redakce Babinet.cz

Blíží se konec října a v obchodech se objevují dýně, různé předměty spojené s hororovou tematikou, ale také svíčky a ozdoby na hroby, které připomínají i blížící se Památku zesnulých. Halloween dnes vnímáme jako cizí svátek, který k nám byl importován z anglosaských zemí, zejména pak z Ameriky. Jeho původ však můžeme najít již u Keltů, kteří slavili z 31. října na 1. listopadu svátek zvaný Samhain. Pro Kelty byl Samhain časem, kdy se otevírá brána mezi tímto a dalším světem. Byl to tedy čas komunikace s mrtvými, kteří se jako divoký podzimní vítr toulali po zemi.

foto / Pixabay

Název Halloween vznikl z Hallows Eve Day, což doslova znamená předvečer všech svatých. O Halloweenu zejména v Americe jsou lidé večer rádi venku, děti zvoní na sousedy a koledují si o sladkosti. Koleda dětí obcházejících dům od domu je známá po celém světě. Málokdo však ví, že slavná fráze „Trick or Treat“ nebyla vždy pouze jen žádostí o sladkosti, ale představovala i lidské oběti. Pokud bychom se pak vrátili do období tři sta let před naším letopočtem, ocitli bychom se v době působení tajné kněžské společnosti, která právě v den dnešního Halloweenu slavila festival smrti. Její zástupci chodili dům od domu žádat o dary pro svého boha. Ti, kteří odmítli přispět, se vystavili kletbě a čekala je smrt... Tento svátek však ani dnes vůbec nemusí být tak nevinný. Možná je toto období skutečně magické a některé lidi může ovládnout i zlo.

K hrůzné události o Halloweenu například došlo v Long Islandu. Tehdy pětatřicetiletý psychicky nemocný Derek Ward uřízl kuchyňským nožem hlavu své šestašedesátileté matce. Její tělo poté pohodil na ulici před domem, který byl vyzdobený halloweenskými dýněmi a falešným hřbitovem. Hlava byla nalezena o několik metrů dále. Lidé tělo dlouhou chvíli považovali za součást děsivé výzdoby. Samotný Derek Ward poté, co spáchal tento hrůzný čin, ukončil svůj život skokem pod vlak na nedalekém nádraží. Že může dojít k tak hrozné vraždě přitom nikoho nenapadlo. Matka, která byla uznávanou pedagožkou, prý se synem v domě žila poklidným životem a sousedé údajně nikdy neslyšeli, že by docházelo k nějakým hádkám.

foto / Pexels

Další tragická událost se stala o halloweenské noci v roce 1994. Tehdy byl sedmiletý Tony Bagley se svou sestrou, matkou a tetou obdivovat sváteční rej masek na severní straně Las Vegas. Z ničeho nic vyskočil muž v teplákové soupravě s kapucí, vystřelil na rodinu a naskočil do únikového auta, které se zhaslými světly odjelo. Kulky zasáhly Tonyho sestru do jater, jeho tetu do nohy a matku do hrudníku, avšak všichni kromě Tonyho přežili. Jeho biologický otec, který se prý nikdy policii k Tonyho smrti nevyjádřil, byl o pár let později zatčen za nesouvisející pouliční střelbu. 

Tonyho vražda zůstává dodnes nevyřešena. Podobných případů ale po celém světě najdeme celou řadu. Probouzí se snad v lidech touto dobou něco temného?

Pokud máte zkušenosti v okultismu, můžete se v tomto období pokusit spojit z dušemi těch, co již odešli na věčnost. Mnoho lidí pracuje kupříkladu se spiritistickou tabulkou ouija, která sice vypadá jako hračka, ale pro nezkušené může být i nebezpečná. Ukázkový případ je zážitek jedné ženy, která se z pouhé zvědavosti a pro zábavu pustila společně se svými přáteli do experimentu s tabulkou. Vypráví, jak se utábořili u jakéhosi starého mlýna a následně začali s vyvoláváním duchů pomocí amatérsky vyrobené tabulky, svíček a talířků.

Nejprve vše vypadalo jako pouhá legrace, ale pak se náhle ochladilo. Všichni zůstali nevěřícně zírat, když se navíc ženě vedoucí seanci náhle změnil výraz i hlas. Začaly létat věci a svíčky zhasly. Kamarádky začaly křičet a žena na chvíli ztratila vědomí. Potom ji probral její přítel. Tato žena pak měla od této doby problémy se spaním a bála se také zůstávat o samotě...

Během tohoto svátku však můžete udělat rovněž také i něco pozitivního. Jak radí jistá novodobá čarodějnice, navštivte místní hřbitov a postarejte se o neudržovaný zapomenutý náhrobek. Udělejte si strom svého rodokmenu. Spalte na dvorku pár starých krámů, které vás doma iritují. Na tento svátek pak navazují nám známé ,,Dušičky“, které slavíme hned 2. listopadu, proto hlavně neopomeňme vzpomenout si na ty, kteří již nejsou mezi námi.

napsal Petr Matura

zdroje: cs.wikipadia.org, anima-noira.cz, horoskopy.blesk.cz, azcentral.com, thougthcatalog.com aj.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

abrakagabra
25.10.2022 10:19

no brrr

Další články tajemna

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz