Babinet.cz  /  Tvůrčí dílna  /  Ostatní  /  Nádherná, praktická a za pár korun. Taková je dekorace s plovoucí svíčkou

Nádherná, praktická a za pár korun. Taková je dekorace s plovoucí svíčkou

29.5.2022 - redakce Babinet.cz

I když nás asi ještě pár upršených dní čeká, večery se už přívětivém prostředí pergoly nebo na balkónech v pohodě trávit dají. Abychom se ale večer v externím prostoru cítili co nejkomfortněji, určitě přijde vhod nějaké to nápadité osvětlení. A přesně takové si dnes vyrobíme. Jednoduše, rychle, stylově, nekomplikovaně a za zanedbatelný obnos peněz. Dekoraci s plovoucí svíčkou, která vdechne večeru jemně romantickou atmosféru, totiž vyrobíte prakticky z čehokoliv, co už dávno máte doma.

K výrobě dekorace budete potřebovat:

 • uzoučkou vyšší skleničku (můžete použít vázu nebo jakoukoliv jinou nádobku, která se vám líbí)
 • plovoucí svíčku
 • libovolnou přízdobu (v případě této dekorace máte neomezené možnosti. Můžete použít absolutně cokoliv. K létu se samozřejmě nejlépe hodí květy, větvičky nebo rostlinky, ale použít můžete i mušle, skleněné čočky, perličky, kamínky, oblázky, umělé květy, ratanové kuličky, světelné pásky, skleněné dekorativní kvítky, atd.)

Jak budete při výrobě postupovat:

 • skleničku nebo vázu, kterou jsme si pro tvoření vybrali, si ze všeho nejdříve pěkně vyčistíme a vyleštíme. V ušmudlané skleněné nádobce by vám odlesky svíčky nikdy nevynikly pořádně naplno
 • teď si do skleničky naskládáme připravené dekorace a vytvoříme z nich zdobné aranžmá
 • když máme seskládáno, doplníme skleničku vodou kousek pod okraj
 • nakonec vložíme do hotové skleničky svíčku a zapálíme

Tipy závěrem:

 • zvláštní pozornost můžete věnovat už samotné svíčce. Čím půvabnější tvar a provedení zvolíte, tím krásnější dekorace bude. Porozhlédněte se pořádně na internetu nebo v hobby obchodech. Uvidíte, že sehnat pěknou svíčku není vůbec žádný problém. Za pár drobných jsou k dostání svíčky třeba jako květinky, krystalky, srdíčka, lístky, ornamentové svíčky, čtvercové svíčky a mnoho dalších
 • tato praktická dekorace vám nádherně rozsvítí hlavně venkovní prostory. Dekorace s plovoucí svíčkou je tak ideální třeba do pergoly. Pokud navíc šikovně zvolíte vhodné zdobné prvky, poslouží vám dekorace i jako praktický doplněk. Konkrétně jako odpuzovač otravných komárů, mušek a jiného nevítaného hmyzu.

K tomu, aby praktická stránka dekorace splnila tento svůj účel, pracujte s čerstvými bylinami, které komáry odpuzují. Mezi ty patří pelargonie, citronová tráva, meduňka, máta, rozmarýn, levandule, bazalka nebo měsíček lékařský.

 • byliny samozřejmě můžete nahradit i vonnými olejíčky, které jen jednoduše přimícháte do vody. Proti komárům vám pomůže citronelový nebo čajovníkový olejíček.

Napsala Bára Klímová

Zdrpj: redakce

Fotografie: Unsplash

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další články tvůrčí dílny

Náš tip
 • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz