Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Kraj Vysočina  /  Muzeum v přírodě na Veselém Kopci u Hlinska zve na Hrnčířskou sobotu

Muzeum v přírodě na Veselém Kopci u Hlinska zve na Hrnčířskou sobotu

10.5.2022 - redakce Babinet.cz

V sobotu 14. května se uskuteční v muzeu v přírodě na Veselém Kopci u Hlinska program nazvaný Hrnčířská sobota. Od 9 do 16 hodin budou mít návštěvníci možnost sledovat při práci několik desítek hrnčířů a keramiků, kteří přijali pozvání a přijedou na Veselý Kopec z celé České republiky. Program přiblíží jedno z tradičních řemesel, které si lidstvo osvojilo.

fotografie: se svolením Muzea v přírodě na Veselém Kopci

Zájemci se mohou přímo z úst hrnčířů a keramiků dozvědět vše, co je zajímá na výrobě užitných i dekoračních předmětů. Mohou je sledovat při práci a samozřejmě nakoupit jejich výrobky. Zastoupeny budou nejrůznější typy výrobků z hrnčířské hlíny: hrnčina, kamenina, bělnina, zhotovené modelováním, točením na kruhu, či pomocí forem.

Především pro dětské návštěvníky bude připraveno několik dílniček, v nichž si budou moci vyzkoušet práci na hrnčířském kruhu, modelování z hlíny nebo malování keramiky. „Jako překvapení pro návštěvníky u příležitosti 50. výročí vzniku muzea jsme připravili promítání krátkých archivních dokumentů. Věříme, že zaujme například medailonek lidového řezbáře, práce sekerníků při stavbě vodního kola nebo pletení nádob z loubků.“, upřesňuje autorka programu etnografka Ilona Vojancová. Hrnčířskou sobotu na Veselém Kopci zpříjemní vystoupení folklorního souboru Lipka z Pardubic.

zdroj:  www.nmvp.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další tipy

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz