Babinet.cz  /  Podcasty  /  Babinet.cz  /  Rakovina varlat a děložního čípku. O příznacích a léčbě hovoří lékařky

Rakovina varlat a děložního čípku. O příznacích a léčbě hovoří lékařky

10.5.2022 - redakce Babinet.cz

Po dvou letech, kdy se veřejná sbírka Český den proti rakovině konala v září, se žluté kytičky v ulicích objeví tradičně v květnu.  Ve středu 11. května se vydají tisíce dobrovolníků ve žlutých tričkách do ulic, aby nabídli letošní kytičky s fialovou stužkou. Ke každé kytičce dárce dostane i letáček s informacemi, jak se chránit před nádory děložního hrdla a varlat.   

Kytičku mohou dárci získat za příspěvek v minimální výši 20 Kč. Mince či bankovky lidé vkládají přímo do otvoru v pokladním vaku. Zájemci o kytičky si mohou stáhnout aplikaci Den proti rakovině, kde najdou nejbližšího dobrovolníka s kytičkami. Po sbírce se všechny pokladní vaky odevzdávají na pobočky České pošty, kde je hotovost sečtena a vložena na sbírkový účet Ligy. Do neděle 15. května budou kytičky k dispozici i v některých obchodech, provozovnách, knihovnách, informačních centrech dopravních podniků… Jejich seznam bude zveřejněn na webu sbírky www.cdpr.cz.

natáčela Šárka Málková

zdroj foto: se svolením Ligy proti rakovině 

zdroj: redakce

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z podcastů

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz