Babinet.cz  /  Recepty  /  Hubneme s Babinetem  /  Unavený organismus povzbudí plný talíř křehké zeleniny. Připravte si skvělou jarní směs!

Unavený organismus povzbudí plný talíř křehké zeleniny. Připravte si skvělou jarní směs!

15.3.2022 - AndreaP.

Plný talíř zeleniny, to je přesně to pravé, co náš organismus po dlouhé zimě a přetrvávajícímu stresu potřebujeme k zahnání jarní únavy. Na mnohé z nás právě v těchto dnech dopadá plnou silou. Tento recept potěší oko, dodá nám mnoho potřebných látek a odlehčí po těžkých zimních jídlech. Recept pochází z Toskánské kuchyně.

(ilustrační foto: Pixabay)

Potřebujeme :

  • 1 řapíkatý celer
  • 300 g zeleného hrášku
  • 4 artyčoky
  • 200 g hlaviček chřestu
  • 60 g šunky
  • 2-3 šalotky (jarní cibulky)
  • olivový olej
  • strouhaný parmezán

 

Řapíkatý celer nakrájíme na kousky, z artyčoků odstraníme tvrdé vnější listy a rozkrojíme je na větší kousky. Hlavičky chřestu spaříme ve vařící vodě a ihned vyjmeme. Šunku nakrájíme na kostičky, šalotky nasekáme najemno.

Na pánvi rozehřejeme olivový olej, na kterém orestujeme šunku s cibulkou. Poté přidáme celer, artyčoky, vyloupaný hrášek a chřest, vše podlijeme trochou vody a dusíme na mírném ohni doměkka.

Zeleninu podáváme teplou, sypanou strouhaným parmezánem.

---------------------------------------------------------------------

TIP pro vaše jednodušší vaření

Jakého spotřebiče bychom se dokázali vzdát? Když se nad tím zamyslíme, těžko si naší kuchyni umíme představit bez pomocníků, kteří nám tolik ulehčují život. Čím více se zvyšují nároky na náš výkon v kuchyni, tím častěji saháme po takových výrobcích, díky nimž nacházíme rovnováhu mezi povinnostmi a radostmi. Ale nesmíme zapomínat ani na rovnováhu mimo náš domov. Tu zachovávají i spotřebiče z recyklovaných materiálů Tefal ECO Respect, které šetří přírodní zdroje i energii, a také to nejcennější co máme, čas pro nás a naše blízké.

Tyčový mixér ECO RESPECT (HB46E840) je první ekologicky navržená alternativa kuchyňského tyčového mixéru značky Tefal. Tento mixér je vyroben ve Francii z 95 % z recyklovaných plastů a sám je z 51 % recyklovatelný. Výkon 600 W, odměrná nádoba o objemu 800 ml, dva rychlostní programy a 4 čepele z nerezové oceli, z něj dělají skvělého pomocníka v kuchyni.  Doporučená cena: 1 199 korun.

Novou řadu s označením ECO design doplňuje stolní mixér ECO RESPECT (BL46EN38). Mixér je vyroben z 65 % z recyklovaných plastů a sám je z 50 % recyklovatelný. Výkon 800 W, skleněná tepelně odolná nádoba s obsahem 1,75 litru, dva rychlostní programy a 4 čepele z nerezové oceli z něj dělají prvotřídního pomocníka v kuchyni. Umožňuje přípravu různých druhů lahodných teplých a studených receptů. Doporučená cena: 2 599 korun.

www.homeandcook.cz

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další recepty

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz