Babinet.cz  /  Tajemno  /  Záhadné pozorování UFO v Západní Virginii zůstává dodnes neobjasněno

Záhadné pozorování UFO v Západní Virginii zůstává dodnes neobjasněno

11.2.2022 - redakce Babinet.cz

Ke skutečně podivnému setkání došlo v malém městečku Flatwood v roce 1952 v Západní Virginii. Jednoho teplého zářijového večera (asi 19:15), konkrétně 12. září 1952 hrála skupinka pěti chlapců fotbal. Náhle se nad jejich hlavami objevil velmi zvláštní předmět. Měl tvar disku - a co bylo velmi podivné, planul jako mohutný svazek jisker. Při letu se pohupoval a kolébal. Pak se snesl mezi stromy na vrcholek nedaleké hory. Chlapci se rozběhli domů, dva z nich, Eddie a Fred Mayovi, se vřítili do domku a začali křičet na matku, že venku viděli podivné létající těleso.

fotografie: Pixabay

Matka chlapcům nevěřila, dokud nevyšla před dům, kde provozovala kadeřnictví. Na vrcholku hory, vzdáleném několik stovek metrů, spatřila červené přerušované světlo. Paní Kathleen Mayová poslala děti k sousedovi, panu G. Lemonovi, který byl příslušníkem Národní gardy. Ten bez zaváhání popadl svítilnu a vyrazil na blízký kopec. Doprovázeli ho i paní Mayová se syny, čtrnáctiletý místní mladík a další dva desetiletí školáci, kteří také tajemný předmět viděli.

Když se dostali až na samotný vrchol, uviděli pod sebou jakýsi lehký opar, který se snášel na krajinu. Když přišli blíže, ucítili pronikavý zápach. Pak uviděli žhnoucí, červený objekt, ze kterého vyzařovalo ostré, přerušované světlo. Předmět mohl mít v průměru osm a půl metru a vysoký byl asi dva metry. Lemonův pes začal hrozivě vrčet na blízké křoví a měl naježenou srst. Když se skupina otočila, aby se podívala, na co pes vrčí, Lemon posvítil do křoví a v tu chvíli paní Mayová vykřikla.

V křoví stála podivná bytost, deset stop vysoká, která vypadala, jako kdyby byla zahalena do jakési kapuce. Zdálo se, že na hlavě má ochrannou přilbu. Mayová to později přirovnala ke tvaru pikového esa. Tělo halilo něco, co vypadalo jako tmavě modrozelená, kovově působící kombinéza, která jako kdyby odrážela zeleň okolních stromů. Tvor prý měl zkroucené ruce a drápy, které však viděla pouze paní Mayová. To, co vypadalo jako jeho oči, děsivě zářilo oranžovou barvou. Tvář tohoto tvora byla kulovitá, krvavě červená.

Navíc se zdálo, že tato podivná bytost levituje. Během celého tohoto výjevu ve vzduchu visela podivná, odporná mlha. Tvor najednou hrozivě zasyčel a rychle „klouzal“ ke všem zde přítomným svědkům. Paní Mayová podle některých zdrojů tvrdila, že stvoření „vystříklo olejovitou látku“ na její oděv. Lemon začal couvat a upustil svítilnu. Někteří členové skupiny následně po tomto setkání trpěli podrážděním krku, zvracením a nevolnostmi, které pak přetrvávaly celé dny.

fotografie: Tim Bertelink, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons, volný zdroj

Po tomto podivném, hrůzostrašném zážitku se všichni otočili a v hrůze utíkali pryč z kopce. Okamžitě pak kontaktovali šerifa z nedalekého Suttonu, ten však byl u havárie letadla. Někdo uvědomil také vydavatele novin Lee Stewarta, který se dostavil již asi za třicet minut.

Lemon se na kopec znovu vypravil s ozbrojenou skupinou a novinářem. Ve vzduchu byl stále cítit zápach, ale záhadný tvor na místě již nebyl a rovněž ani podivný létající předmět. Jedinou stopou byly pouze záhadné rýhy, které budily dojem, že jsou způsobeny smykem. Skupina si též povšimla zvláštního, jako kdyby gumovitého nánosu...

Tento incident je možná jedním z nejznámějších zaznamenaných případů a v té době jistě vyvolal velký zájem, dokonce i když z některých míst přicházely zprávy o UFO téměř denně během celého roku 1952.

Podle vyšetřování a na základě výzkumu bylo několik obyvatel města toho večera svědky  přeletu podivného předmětu. A všichni byli z různých míst v okolí města v okruhu dvaceti mil.

Podle Monsters of West Virginia vydalo americké letectvo rozkaz pro státní Národní gardu, aby záležitost prošetřila. Jednotka dorazila do Flatwoodu a také do nedalekého města Frametown, aby tam mohla prozkoumat podobná pozorování UFO. Zprávy v místních novinách nakonec uvedly, že se jednalo o meteory. Dále se objevila teorie, že meteory musely shořet, protože na místě, kde děti tvrdily, že UFO přistálo, nebyly objeveny žádné pozůstatky. Zdá se tedy, že armáda zametla případ pod koberec. Flatwood je dodnes místem, kde se scházejí badatelé a zájemci o UFO. V nedalekém Suttonu dokonce vzniklo muzeum věnující se tomuto incidentu. Rovněž byl natočen i dokument, který se tomuto případu věnuje. 

napsal Petr Matura

zdroje: braxtonwv.org, joblo.com, snopes.com, woay.com.ufo aj.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další články tajemna

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz