Babinet.cz  /  Tajemno  /  Děsivá historie magického zrcadla vyrobeného známým zlatníkem Louisem Arpem. Na svědomí má až 38 obětí

Děsivá historie magického zrcadla vyrobeného známým zlatníkem Louisem Arpem. Na svědomí má až 38 obětí

4.2.2022 - redakce Babinet.cz

Dnes je zrcadlo zcela běžnou výbavou každé domácnosti, ale ne vždy tomu tak bylo. Kdo chtěl v minulosti vlastnit kvalitní, čisté zrcadlo, musel si hodně připlatit. Navíc byla zrcadla často považována za magický předmět, který nás může spojovat s jinými světy. Prostřednictvím zrcadla lze také věštit. Lidé, zabývající se vymítáním duchů, nedoporučují mít zrcadlo v ložnici, protože právě zrcadlem můžou přicházet nečisté síly.

foto: Unsplash

Jedno takové zrcadlo se stalo přímo pověstným. Je jím zrcadlo Arpo, vyrobené v roce 1743 známým zlatníkem Louisem Arpem, podle něhož zrcadlo dostalo své jméno. Tento muž se však velice pravděpodobně zabýval černou magií a do zrcadla vložil negativní energii. Za praktikování černé magie mu dokonce hrozil trest smrti, ale díky známosti u dvora trestu unikl. Toto zrcadlo zdobí masivní rám ze zlaceného mahagonu v barokním stylu. V horní části rámu jsou dva andělé, foukající na trubky. Právě oni jsou podle některých badatelů zdrojem negativní energie. Většina zdrojů odhaduje, že zrcadlo má na svědomí až 38 obětí.

Prvním jeho majitelem a zároveň první obětí byl majetný arménský bankéř Kirakos Gandzaketsi, žijící v Paříži. Ten zrcadlo zakoupil v létě roku 1769, ale neužil si ho dlouho. Již 30. září téhož roku bylo jeho tělo nalezeno na lesní cestě poblíž prázdného kočáru. Vyšetřování nepřineslo žádné výsledky, a tak smrt byla označena za přirozenou. Asi za pět let se zrcadlo dostalo do majetku královny Marie Antoinetty. Ani mladou královnu zrcadlo nepotěšilo. Spatřila v něm totiž svoji smrt na popravčím lešení. Není tedy divu, že se zrcadla zbavila, avšak nepomohlo to. V roce 1793 zemřela přesně tak, jak v zrcadle viděla - na popravišti.

Další majitelkou se stala Laura Noel, kterou zrcadlo mělo potěšit jako dárek k 23. narozeninám. V tomto případě však zrcadlo neváhalo ani okamžik a zabilo svoji majitelku již při prvním pohledu. Když do něj mladá žena pohlédla, zbledla a padla mrtvá k zemi. Oficiální verze zněla krvácení do mozku. Stalo se tak roku 1853. Zrcadlo nakonec skončilo v roce 1910 pod zámkem v policejním skladu, ale z pohledu historie tam nezůstalo vůbec dlouho.

Další informace o něm pocházejí z roku 1943, kdy se objevilo v majetku kolaboranta, markýze de Fornaroliho. V září 1943 pořádal markýz večírek, na který pozval nacistické pohlaváry. Markýzova manželka se před půlnocí odebrala do své ložnice a zavřela za sebou dveře. De Fornaroli jí šel popřát dobrou noc, ale v pokoji objevil spoušť, zatímco po manželce se doslova slehla zem. Požádal proto o pomoc jednoho z hostů, Standartenführera Wilhelma Fuchse. Ten okamžitě povolal kolegy z gestapa, aby prohledali vilu i její okolí, avšak bezvýsledně. Židle v ložnici, na které žena seděla, byla převrácená a na leštěném povrchu zrcadla byly jasně viditelné čerstvé škrábance, snad od nehtů nebo od prstenů. Bylo ale zřejmé, že se markýza zoufale snažila vzdorovat silám, které se ji snažily odtáhnout pryč. Okna v ložnici byla přitom pevně zavřená zevnitř. Vyšetřování bylo bohužel bezvýsledné a ani tak důkladná instituce, jako bylo gestapo, neobjevila jedinou stopu… Zjistilo se však, že z vily, kterou markýz koupil krátce před touto událostí, zmizela v roce 1935 ze stejné místnosti dcera tehdejšího majitele domu. Zrcadlo prý viselo na stejném místě...

Co však opravdu zapříčinilo toto tajemné zmizení, dodnes nikdo neví. Zarážející však je skutečnost, že zrcadlo, jež od roku 1990 opět odpočívalo v policejním skladu, bylo v roce 1997 kýmsi odcizeno. Jeho zmizení bylo zjištěno úplnou náhodou. Tehdy si vyžádal profesor kriminalistiky povolení zrcadlo si vyfotografovat jako předmět své přednášky.

Když byl profesorovi umožněn vstup do skladu zabavených věcí, k nemalému překvapení všech se zjistilo, že starožitné zrcadlo zmizelo. Kdo se mohl opovážit uloupit zrcadlo, které bylo pod dozorem policie? Stojí za jeho zmizením nějaká mocná osoba či sekta, která praktikuje magii - nebo snad nějaký šílený sběratel? Jedno je však jisté, až se Arpo znovu objeví, bude zřejmě znovu zabíjet...   

A co vaše zrcadlo? Budete se ho bát? Určitě nemusíte, pokud dodržíte následující doporučení. Nikdy se do zrcadla nedívejte v období nemoci nebo během jakékoliv indispozice. Také se před zrcadly nemáme hádat, protože tuto negativní energii zrcadlo pohlcuje a vrací ji zpátky. Dále bychom si neměli kupovat zrcadlo, jehož historii neznáme, nebo si brát zrcadlo po zemřelém člověku. Jak již bylo zmíněno výše, zrcadla nepatří ani do ložnice, protože mohou přinášet noční můry a narušovat spánek. Pokud to není možné jinak, nemělo by alespoň odrážet postel.

A velmi opatrně musíme zacházet se zrcadlem, do kterého se díváme denně, protože obsahuje mnoho naší energie. Podle čínského učení Feng Shui má být zrcadlo nepoškozené a udržované v čistotě. Takto udržované zrcadlo naopak do domácnosti přivádí štěstí. Pozitivní vibrace k nám pak pouští zrcadlo umístěné proti oknu. Dobré také je, aby zrcadlo odráželo předměty, které člověka činí radostným.

napsal Petr Matura

Zdroje: poisk-skazok.ru, paramag.eu, morezprav.cz aj.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další články tajemna

Náš tip