Babinet.cz  /  Recepty  /  Zajímavosti a ostatní  /  Z obyčejné cibule snadno připravíte přírodní léky proti nachlazení

Z obyčejné cibule snadno připravíte přírodní léky proti nachlazení

10.1.2022 - AndreaP.

Toto období je velmi náročné pro náš imunitní systém, jelikož ze všech stran se na nás valí viry, jejichž mutace už ani nestačíme registrovat. Rovněž značné výkyvy teplot tělu také zrovna neprospívají. Co ale dělat, jak si doma svépomocí poradit, když nechceme hned utíkat k lékaři? Jak nemoc podchytit pokud možno hned v počátku? Nejlepším lékem proti nachlazení a následnému kašli je úplně obyčejná a všude dostupná cibule.

(fotografie: Pixabay)

Cibulový sirup

  • Nakrájíme 3 cibule na kolečka. Postupně je vrstvíme do nádoby a prosypáváme cukrem (nejlépe třtinovým). Nakonec přikryjeme a necháme odstát. Za několik hodin pustí cibule šťávu, kterou slijeme do skleničky. Sirup podáváme při kašli několikrát denně po lžičkách.Jeho výhoda je, že je sladký, a tudíž ho mají rádi i děti.

 

Cibulový čaj

  • Do 200 ml vroucí vody dáme na 5 minut vařit 2 nadrobno nakrájené cibule. Necháme 10 minut vyluhovat, scedíme a osladíme medem. Pijeme několikrát denně.

 

Mezi další přírodní léčiva pak samozřejmě patří česnek (přírodní antibiotikum), citróny, med, zázvor, křen. Všechny uvedené potraviny bychom nyní měli konzumovat ve zvýšeném množství.


zdroj : redakce (napsala Andrea Pastirčáková)

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další recepty

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz