Babinet.cz  /  Recepty  /  Studená kuchyně  /  Jednoduchý, a přesto dokonalý? Majonézový přeliv nejen na chlebíčky

Jednoduchý, a přesto dokonalý? Majonézový přeliv nejen na chlebíčky

31.12.2021 - AndreaP.

A je to tady, máme zde poslední den v roce. A mnozí z nás přemýšlí, co dobrého si na letošní nejdelší noc připravit? A my vám přinášíme ideální retro tip!  Chlebíčky, jednohubky, obložené talíře, to vše je klasika, která patří k dnešnímu večeru. A doladit toto vše může majonézový přeliv, který má šmrnc. Většina z nás jej zná z obchodů, kde se dá koupit, proč si ale takové pohoštění neudělat doma a nedozdobit dle vlastní chuti a fantazie a za podstatně menší peníze. Samotný přeliv je pak také ideální na tolik oblíbené vaječné chlebíčky...ale dost řečí, pojďme si zkusit tento recept, který koluje mezi hospodyňkama, a který jistě potěší.

(fotografie: Andrea Pastirčáková)

Potřebujeme

  • natvrdo uvařená vejce (dle počtu osob)
  • vlašský salát (případně pařížský)
  • salám dle chuti
  • majonézový přeliv
  • kyselá okurka
  • cherry rajčata

 

Vezmeme si vhodné misky (či šálky, poháry a podobně), na dno dáme porci vlašského salátu, na salát pak rozpůlené natvrdo uvařené vejce. To celé přelijeme majonézovým přelivem. Dozdobíme pak salámem ozdobně stáčeným do kornoutků a kouskem kyselé okurky a rozpůlenými cherry rajčátky.

Pokud se nám chce ještě více si pohrát a máme také dostatek času, celou naaranžovanou směs pak v pohárku nakonec mírně zalijeme želatinou a necháme ztuhnout.

Podáváme chlazené s pečivem.

Majonézový přeliv

  • majonézu jemně zředíme mlékem (hustotu si určíme dle chuti, směs ale nesmí být příliš řídká, poměr je zhruba na 100 g majonézy 0,2 dl mléka), řádně prošleháme, osolíme, opepříme, můžeme přidat i trošku cukru a citrónové šťávy.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další recepty

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz