Babinet.cz  /  Recepty  /  Zajímavosti a ostatní  /  Trápí vás viróza? S těmito babskými fígly s ní zatočíte raz dva!

Trápí vás viróza? S těmito babskými fígly s ní zatočíte raz dva!

21.10.2021 - AndreaP.

Dnes to bude úplně jiný článek, žádný moučník, nebo kus masa na talíři tentokrát nenajdete. S trochou nadsázky se dá říct, že dnes tady nenajdete ani žádný recept, i když ... možná tak trošku ano. Dnešní téma totiž zní "sezónní epidemie", a je úplně jedno, zda to bude ta covidová a nebo klasická chřipková. Vidíme to všude kolem právě v tuto dobu, a nebo se to dokonce týká i právě nás samotných. Ucpaný nos, bolest hlavy, teplota, bolest v krku. Už naše (pra)babičky věděly, že není nad přírodní medicínu, a tak nikdy v kritickém období nesměly chybět suroviny jako je citrón, zázvor, med, cibule či česnek. Cibulí se budeme zabývat níže, česnek - tak ten budeme přidávat všude, kam se jen dá (dobře, kávu opravdu vynechejte) a teď se zaměříme právě na citrón, med a zázvor ... a jen z těchto tří surovin si vyrobíme výborný základ pro čaj na bolest v krku a nachlazení jako takové. Tak pojďme na to.

(fotografie: Pixabay)

Potřebujeme

  • čerstvý zázvor
  • řádně omytý citrón
  • med

 

Očištěný zázvor nakrájíme na tenké plátky, stejně takto nakrájíme řádně omytý citrón (i s kůrou). Vezmeme si uzavíratelnou skleničku (třeba od medu) a střídavě tam klademe plátky zázvoru a citrónu. Když je sklenice témeř plná, celou takto naskládnou směs zalijeme medem. Uzavřeme a dáme do ledničky. Při potížích pak dáme do hrnku 1 čajovou lžičku základu a zalijeme horkou vodou. Teplé pijeme.

(fotografie: Pixabay)

A na závěr se vrátíme ještě k výše zmiňované cibuli. Vezmeme cibuli, oloupeme ji a nakrájíme na kolečka. Dáme do misky a přidáme cukr krystal (jakoby tu cibuli procukrujeme). Necháme odležet, cibule pustí šťávu, kterou pak během dne nabíráme na lžičku a "popíjíme". Je to výborné na kašel i na bolest v krku, díky cukru šťáva ztratí svou palčivost a tím pádem chutná i dětem.

Snad osobní poznámka na závěr, oboje mám vyzkoušeno a léty prověřeno a opravdu můžu jen a jen doporučit.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

usernick_30102021
30.10.2021 01:17

1

Další recepty

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz