Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Plzeňský kraj  /  Speciální prohlídky Plzeňského historického podzemí za svitu baterek

Speciální prohlídky Plzeňského historického podzemí za svitu baterek

5.10.2021 - redakce Babinet.cz

Vzácná příležitost navštívit Plzeňské historického podzemí a objevit tajemství labyrintu chodeb pod západočeskou metropolí netradičně za svitu baterek se naskytne od 11. do 15. října vždy od 17.00. Speciální prohlídky vás zavedou i do části podzemní chodby, kterou běžně není možné navštívit.

Plzeňské historické podzemí za svitu baterek: foto se svolením Plzeňský Prazdroj, a.s.

Vstupenky na speciální prohlídku podzemí za svitu baterek doporučujeme pro velký zájem zakoupit online.

Plzeňské historické podzemí je s délkou 13 km jedním z největších komplexů podzemních prostor u nás. Veřejnosti se otevřelo před více než 35 lety po pečlivých archeologických výzkumech a náročné obnově, která vyzdvihla staletou historii sahající až k počátkům města.  Přístupné je z původního právovárečného domu z 15. století, ve kterém dnes sídlí unikátní Pivovarské muzeum. Podzemní prostory dříve sloužily k výrobě piva, skladování potravin, ale také jako obranný systém během dob nepokojů. Díky exponátům a vystaveným nálezům proniknete během prohlídky do historie města a každodenního života středověkých obyvatel města Plzně a také se dozvíte, jak podzemí od 13. století vznikalo.

zdroj: prazdrojvisit.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další tipy

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz