Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Středočeský kraj  /  Srpnové akce ve Středních Čechách. Vyrazit můžete za kulturou, vínem i auty

Srpnové akce ve Středních Čechách. Vyrazit můžete za kulturou, vínem i auty

8.8.2021 - komerční sdělení

Podívejte se na přehle d akcí, které pro srpnové dny připravila středočeská města. Z nabídky si vybere každý.

Kutná Hora: foto Pixabay

Festival hudby zámek Dobříš (10. – 14. 8.)

V lokalitě proslulého dobříšského zámku se uskuteční první ročník festivalu hudby. Celovečerní koncertní projekty budou protkány nejen unikátní výstavou historických houslí čtyř staletí, ale také pestrým odpoledním víkendovým programem. Velkým lákadlem je koncertní a divadelní představení NA VIVALDIHO, konané ve Francouzském parku 13. 8.  
Více zde: www.festivalhudbydobris.com

Pozorování Perseid na hvězdárně v Ondřejově (12. – 13. 8.)

Hvězdárna v Ondřejově nedaleko Říčan nabídne netradiční zážitek v podobě pozorování (nejen) meteor z nejznámějšího meteorického roje Perseidy s výkladem. Společné sledování proběhne z radarové louky hvězdárny, kde se nabízí i možnost přespání pod širým nebem.
Více zde: www.asu.cas.cz

Zážitková noc na Svaté Hoře (13. – 14. 8.)

Na Svaté Hoře u Příbrami se uskuteční další termín zážitkového pobytu, spojeného s noční prohlídkou ambitu, krápníkové kaple a dalších prostor poutního místa, večeří s živou hudbou v barokní jídelně i přespáním v místě plném zázraků. Na Svaté Hoře zároveň 14. – 15. 8. vrcholí poutní slavnost – titulární slavnost zdejší baziliky. Pro zájemce je navíc připravena prohlídka hodinové věže či tradiční nedělní varhanní půlhodinka. 
Více zde: www.svata-hora.cz

Mělnický košt (14. 8.)

V Mělníce se uskuteční svatovavřinecké slavnosti mělnických vín a gastronomie – tradiční setkání se sklenkou vína, které místní vinaři využijí k představení svých novinek v sortimentu zejména z vydařeného ročníku 2020. Akci zahájí skupina Rytířů mělnických slavnostním výstřelem, chybět nebude doprovodný program.
Více zde: www.melnickykost.cz

Historické slavnosti v Kolíně (14. 8.)

Na kolínském Kmochově ostrově na Labi se uskuteční 9. ročník místních historických slavností. Celá akce bude věnována době středověku. Zvláštní pozornost si zaslouží Karel IV., který bude po celý čas přítomný. Chybět nebudou šermíři a jejich rytířské turnaje, dvorní dámy se svými dobovými tanci, kejklíři a hudebníci, výstava replik českých korunovačních klenotů a mnoho dalšího.
Více zde: www.mukolin.cz

Veteran Rallye Kutná Hora (14. – 15. 8.)

Kutná Hora se stane dějištěm mezinárodního závodu historických vozidel do vrchu, obohaceného o kulturní doprovodný program na Palackého náměstí a spanilou jízdu. Prestižní závod navazuje na dlouholetou tradici pořádání veteránských závodů ve městě. Soutěží auta vyrobená nejpozději do roku 1940.
Více zde: www.veterani-kh.cz

Akce na týden 16. - 22. 8.

Tvůrčí knihvazačská a písařská dílna v Sázavském klášteře (17. 8.) 
V Sázavském klášteře se uskuteční další z letních tvůrčích klášterních dílen. Tentokrát si účastníci vytvoří knihu či zápisník a zapíší si do něj své první věty starobylým zdobným písmem psacím brkem. Umělecká dílna volně navazuje na zdejší tradici písařství a tvorbu kodexů ve středověku.
Více zde: www.klaster-sazava.cz

Memoriál generála Custera u Benešova (19. - 21. 8.) 
Všetice, část městyse Netvořice na Benešovsku, zažijí atmosféru bitvy mezi americkými vojáky a indiány ve 2. polovině 19. století. Chystá se již osmnácté letní tažení generála George Armstronga Custera v podání herce Václava Vydry. Přítomna bude asi stovka uniformovaných jezdců, koně a bohatý program, kterému bude předcházet průvod Benešovem.
Více zde: www.custer.cz

Lodě na Labi v Nymburku (19. - 22. 8.) 
IX. ročník ukázek lodí na Labi bude zaměřen na využití řeky Labe k vodní dopravě a vodnímu turismu. V rámci akce proběhne také třetí setkání příznivců karavaningu v prostorách u ochranného přístavu s výhledem na hradební opevnění Nymburku. Chybět nebudou stánky a doprovodný program. 
Více zde: www.pruhpolabi.cz

Festival Brod 1995 v Českém Brodě (21. 8.) 
Českobrodský areál Na Kutilce ožije hubením festivalem, který původně vznikl jako oslava svého staršího bratra Rock for People. Nabídne kvalitní koktejl nejrůznějších žánrů pro všechny generace. Vzácným hostem bude Marie Rottrová. Návštěvníci se mohou těšit na Tři sestry, Vypsanou fixu, PSH, Kapitána Dema, písničkáře Pekaře, skupinu United Flavour, Krausberry a další.
Více zde: www.brod1995.cz

Netopýří večírek na hradě Točník (21. 8.) 
Hrad Točník je hnízdištěm letní kolonie netopýrů velkých i zimovištěm jiných druhů netopýrů. Jejich kolonii dlouhodobě sleduje Dita Weinfurtová, která i letos návštěvníky s kolonií seznámí v rámci tradičního večírku komorního charakteru. Účastníci z řad dětí i dospělých se mohou těšit na ukázky i detektor.
Více zde: www.hrad-tocnik.cz

Mezinárodní hudební festival Kutná Hora (21. – 29. 8.) 
V Kutné Hoře se uskuteční již 14. ročník jednoho z nejvýznamnějších festivalů komorní hudby v České republice. Připraveno je 16 koncertů, diváci se mimo jiné mohou těšit na provedení všech Beethovenových 32 klavírních sonát v mistrovské interpretaci Konstantina Lifschitze. Tento mimořádný umělecký počin bude rozdělen do 8 podvečerů.
Více zde: www.mfkh.cz

 

 

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další tipy

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz