Babinet.cz  /  Recepty  /  Grilujeme  /  Venkovní gril a ovoce? Ano! Vznikne netradiční super rychlý dezert grilované meruňky s přelivem

Venkovní gril a ovoce? Ano! Vznikne netradiční super rychlý dezert grilované meruňky s přelivem

21.7.2021 - AndreaP.

Grilovací sezóna je v plném proudu, kdy obzláště toto horké počasí k tomuto přímo vybízí. A my přinášíme zajímavost na gril. Dnes totiž nebudeme grilovat ani maso, ryby, klobásky či zeleninu, dnes zkusíme ovoce a připravíme si tak netradiční dezert.

(fotografie: Pixabay)

Potřebujeme :

  • 680 g čerstvých meruněk - rozdělených napůl a vypeckovaných
  • 2 lžíce hnědého cukru
  • 250 ml vanilkového jogurtu (jakýkoliv jogurt s vanilkovou příchutí)
  • budete potřebovat také grilovací plech (běžně k dostání v obchodech)

 

Na grilovací plech naskládejte půlky meruněk vnitřní stranou vzhůru. Posypte je hnědým cukrem, který rukou po meruňkách rozetřete, aby na nich držel. Zmírněte intenzitu grilu tak, abyste ruku na zkoušku udrželi 4 až 5 sekund 15 cm nad grilem. Meruňky na plechu položte na gril a zakryté grilujte, dokud se cukr nerozpustí a meruňky změknou (asi 5 minut).

Grilované meruňky servírujte na talíři lehce přelité s vanilkovým jogurtem. Přidat můžete také zmrzlinu.

TIP: S novým grilem Fieldmann FZG 3005 pohostíte i sousedy

Nový plynový gril Fieldmann FZG 3005 s nerezovým víkem, madlem a dvířky bude nejen funkčním společníkem, ale i estetickým prvkem terasy. Gril je v provozu téměř okamžitě, stačí stlačit knoflík, čímž zapálíte jeden ze tří hořáků (celkový příkon 9 kW) a můžete začít grilovat. S grilovací plochou 60 × 42 cm nabídne model FZG 3005 dostatečný prostor nejen pro přípravu rodinné večeře, ale na grilování můžete pravidelně zvát i sousedy či širokou rodinu. Litinový rošt výborně kumuluje teplo, hodí se i pro grilování při vysoké teplotě. Díky teploměru ve víku snadno zkontrolujete teplotu uvnitř grilovací nádoby a pomocí ovládacích knoflíků ji můžete pohodlně regulovat. Každý z hořáků lze používat i samostatně, například když si budete chtít připravit večeři pro dva.

Plynový gril Fieldmann FZG 3005 s rozměry 122 × 57 × 112 cm disponuje bočními odkládacími plochami. Výhodou grilu je velký úložný prostor a čtveřice pojezdových koleček s parkovacími brzdami pro lehčí manipulaci a dobrou stabilitu. Redukční ventil a hadice pro připojení plynové bomby jsou součástí balení. Více na www.fieldmann.cz. Doporučená akční MO cena plynového grilu Fieldmann FZG 3005 je 6.490 Kč. Prodej v síti partnerů značky. V nabídce také ochranný obal Fieldmann FZG 9051.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další recepty

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz