Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Pardubický kraj  /  Na Veselém Kopci u Hlinska uskuteční Veselokopecký jarmark

Na Veselém Kopci u Hlinska uskuteční Veselokopecký jarmark

8.7.2021 - redakce Babinet.cz

Pozvání k účasti přijalo několik desítek pečlivě vybraných lidových výrobců z celé České republiky, včetně výrobců oceněných titulem Nositel tradice České republiky nebo Nositel tradice Pardubického kraje. V prostředí muzea v přírodě tak budou mít návštěvníci možnost prohlédnout si a nakoupit krásné výrobky. Ale také sledovat řemeslníky při práci nebo využít možnosti vyzkoušet si svoji zručnost ve výtvarných dílničkách.

Fotografie: se svolením Muzea v přírodě Vysočina

Budou zastoupeny různé řemeslné techniky: modrotisk, keramika, lidové hudební nástroje, dřevěné užitné předměty (např. hrábě, násady, kosišťata, vařečky, misky aj.), bylinné sirupy a bylinné čaje. Zaujmou jistě kováři, dráteníci, ale také třeba výrobci slaměných ošatek, soustružených hraček nebo dýmek“, upřesňuje Ilona Vojancová, etnografka a organizátorka jarmarku.  Návštěvníci mohou využít nejen občerstvení připravené v Hospodě Na vejměnku přímo v areálu muzea, ale i nabídky tradičního pečiva, medových dobrot a podobně. Po oba dny zpestří atmosféru doprovodný kulturní program. Přístupné budou samozřejmě i všechny expozice v roubených objektech, včetně výstav s názvy Víte, že …? a Deset + jedna let světovým dědictvím UNESCO umístěných ve statku z Mokré Lhoty.

KDY: V sobotu 17. a v neděli 18. července v době od 9 do 17 hodin

Další podrobnosti na www.nmvp.cz

zdroj: Muzeum v přírodě Vysočina

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další tipy

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz