Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Plzeňský kraj  /  Pivovarské muzeum v Plzni zahajuje novou sezónu a láká na zpestřené prohlídky, které si užijí celé rodiny

Pivovarské muzeum v Plzni zahajuje novou sezónu a láká na zpestřené prohlídky, které si užijí celé rodiny

6.5.2021 - redakce Babinet.cz

Pivovarské muzeum je od 6. května opět otevřené. Každý čtvrtek až neděli, od 10 do 18 hodin pro individuální návštěvníky (samozřejmě s dodržením všech hygienických opatření a dle aktuálních nařízení vlády). „Zveme vás na jedinečnou atmosféru muzea i na jeho poklady, které věřím, že zaujmou návštěvníky každého věku“ říká Anna Peřinová, vedoucí historických sbírek Plzeňského Prazdroje.

Navíc v Pivovarské muzeum aktuálně hostí výstavu o Plzeňském historickém podzemí, které zatím zůstává uzavřeno. O to lákavější je příležitost dozvědět se leccos zajímavého z jeho výstavby a postupného rozvoje, a seznámit se s dosud nepublikovanými fotografiemi a zajímavostmi o historickém podzemí Plzně.

foto: se svolením Pivovarského muzea

Od 24. května do 6. června budou prohlídky navíc zpestřeny o prolézací dno pivovarského sudu. Pro mladší návštěvníky budou připravené hravé pracovní listy s tematickými úkoly a omalovánkami.

foto: se svolením Pivovarského muzea

Zážitkem je už samotná návštěva Pivovarského muzea, jediného odborného muzea svého druhu v Čechách, které je pojetím a šíří expozice výjimečné i v celosvětovém kontextu. Sídlí v právovárečném domě z 15. století ve Veleslavínově ulici.

Jsou zde k vidění například autentické nástroje na výrobu i stáčení piva, pivovarská laboratoř, gotická sladovna, pivní korbely ze skla, keramiky a cínu, kolekce pivních lahví. Dále nejmenší džbánek na světě měřící 1 centimetr i obří korbel ze Sibiře a další sběratelské kuriozity.

Pivovarské muzeum je vyhledávaným cílem návštěvníků každého věku. V době, kdy to pandemická situace dovolila, se v prostoru historické Valečky pravidelně konaly kreativní dílny pro děti, a pod střechou pak čtenářské dílny Příběhy z muzejní půdy.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další tipy

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz