Babinet.cz  /  Tvůrčí dílna  /  Ostatní  /  Fantastický nápad. Velikonoční dekorace ve starém hrnku

Fantastický nápad. Velikonoční dekorace ve starém hrnku

9.3.2021 - redakce Babinet.cz

Pokud jste si stále nevybrali velikonoční, či jarní dekoraci, která by vás naprosto okouzlila, máme pro vás další bombu. Dnes si ukážeme velikonoční aranžmá, které je uloženo ve starém hrníčku. Výsledek je naprosto úchvatný. Minimalistický a originální. Jestli navíc patříte k méně zručným, o to víc budete nadšeni. V případě tohoto tvoření nic nelepíte, nestříháte, ani neměříte. Vše je absolutně snadné a ještě konečně využijete starý čajový servis, který sice léta nepoužíváte, ale bylo vám líto jej vyhodit.

fotografie: Pixabay

K výrobě velikonoční dekorace budete potřebovat:

  • Starý čajový servis (pokud nemáte hrneček s talířkem, vůbec nic se neděje. Můžete použít samotný hrnek, ale také si můžete seskládat vlastní kombinaci hrnku a talířku, která není původní. Pak už jen, tedy pokud chcete, stačí vzít štětec, barvu a servis si doladit dle vlastních představ)
  • Výplň hrnku, která tvoří provizorní hnízdečko (jak jste si již určitě zvykli, vše můžete přizpůsobit vlastním možnostem. Pro výplň tak můžete použít to, co máte zrovna po ruce. Například tedy může jít o dekorační sisalové vlákno, o lýko, dekorativní mech, o dekorační dřevitou trávu, pedigové vlákno, nebo různé kousky větviček, atd.)
  • Malá velikonoční vajíčka (můžete použít ta, která již máte z minulých let, nebo si můžete ozdobit vajíčka letošní. Hotová vajíčka všemožného zdobení zakoupíte i na internetu, nebo v květinářstvích)
  • Různé bobule, či kvítky a lístky

Jak budete při výrobě velikonoční dekorace postupovat:

  • Pokud plánujete zdobení samotného hrnku a talířku, začněte tedy touto činností
  • Když máte hrnek s talířkem ozdobený dle své fantazie, uložte do něj výplňový materiál. Prsty z něj vytvarujte v hrnku hnízdečko. Nic zbytečně neumačkávejte, nechte hnízdečko spíše nadýchané. Pár stébel můžete nechat přepadávat i přes okraje
  • Nyní, když máte hnízdečko v hrnku hotové, uložte do něj vajíčka a hezky je naaranžujte
  • Nakonec do velikonočního aranžmá zapíchejte trsy různých bobulovin, nebo k vajíčkům položte pár lístků, či kvítků

Tip závěrem

  • Pokud máte starý, například ratanový, či proutěný korpus na věnec, který už nepoužíváte, můžete jej jako výplň hrnku také použít. Stačí jej rozštípat na menší kousky a je to!

 

napsala Bára Klímová

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další články tvůrčí dílny

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz