Babinet.cz  /  Tajemno  /  Záhadný mimozemský incident v Polsku. Co vše bylo lidem ještě zatajeno?

Záhadný mimozemský incident v Polsku. Co vše bylo lidem ještě zatajeno?

30.1.2021 - redakce Babinet.cz

Od roku 1947, kdy mělo v americkém Roswellu dojít k havárii UFO, jako kdyby se s incidenty tohoto druhu roztrhl pytel. Některá neobjasněná setkání s UFO nejsou veřejnosti tolik známa, a to zejména ta, která se odehrála v bývalém východním bloku. K jedné velmi podivné havárii došlo také v Polsku.

Psal se rok 1959, když 21. ledna ve 4:32 zachytily polské radarové stanice formaci několika letících objektů. Neznámá tělesa se obrovskou rychlostí a ve velké výšce blížila od moře na severu a směřovala k pobřeží.

Polská protivzdušná obrana, která v tehdejší době byla připravena na útok nepřítele, tedy okamžitě zareagovala a proti neznámým objektům okamžitě vyrazila letka stíhaček. Neznámé objekty však náhle změnily směr na severozápad, jako kdyby se stíhačkám pokoušely uniknout. Piloti tedy dostali povolení k palbě a jeden z neznámých objektů byl zřejmě zasažen.

V té době zaznamenali zaměstnanci přístavu v Gdyni v 6:05 zářící těleso přibližující se z jihovýchodu. Neznámý stroj měl diskovitý tvar v průměru asi tří metrů. Zářilo prý velmi jasným žlutorůžovým světlem, z roztřepených boků šlehaly plameny. Vydávalo ostrý zvuk, jako když se o sebe třou dva kusy železa. Poté se neznámý stroj téměř zastavil a asi sto padesát metrů od mola se zřítil do vody.

Až o týden později informovalo několik regionálních deníků o pádu podivného stroje do moře. Někteří novináři se pak za pomoci potápěčů pokoušeli stroj najít, ale nepodařilo se jim to.    Zanedlouho se objevila speciální vojenská jednotka a všechny civilisty vykázala. Druhý den se v Gdyni objevilo několik mužů s povolením ministerstva obrany a začalo se s výslechy všech známých svědků. Všem bylo doporučeno, aby ve vlastním zájmu o tomto incidentu pomlčeli. To připomíná i stejný postup amerických úřadů v jiných případech.

Na místo byl také vyslán sací bagr, který za dohledu armády prováděl průzkum dna. Obsluha bagru nakonec z vody vylovila jakýsi zvláštní předmět, který se podobal skleněnému kontejneru s kapalinou neznámého původu - a také cosi dalšího.

obr. Informace se objevila v polském tisku

Vše bylo okamžitě vojáky uloženo do pancéřových beden a odvezeno. O několik dní později byl na pobřeží ještě nalezen podivný kus kovu. Oficiálně mělo jít o část nosného stupně americké rakety Atlas. To však byla záměrná dezinformace, protože tato raketa se zřítila v dalekém Pacifiku u ostrova Guam.

Podivným nálezům však ještě nebyl konec. Na pláži totiž místní hlídači našli silně popálenou humanoidní bytost bez jazyka, oblečenou v kombinéze, která, jak se později zjistilo, byla vyrobena z ultralehkých vláken. Tvor byl živý a údajně mluvil v neznámém jazyce.

Humanoid byl za velmi přísného dohledu odvezen do nemocnice, kde lékaři zjistili, že tato bytost má jinou tělesnou stavbu než lidé. Tvor však upadl do bezvědomí a po sejmutí náramku z kovových článků zemřel.

Při ohledání se dále zjistilo, že tvor měl pouze čtyři prsty na rukou i nohou a také naprosto rozdílný krevní oběh a jiné uspořádání orgánů. Bohužel více informací již na veřejnost neproniklo. Neznámý humanoid byl na příkaz z nejvyšších míst převezen do SSSR a tam veškeré stopy končí. Někteří badatelé se však domnívají, že tělo je dosud uloženo v některé polské nemocnici. Co  všechno je běžným lidem zatajováno? Je totiž téměř jisté, že naši planetu navštěvují jiné bytosti již velmi dlouho…

 

napsal Petr Matura

foto: Pixabay.com, plus.dziennikbaltycki.pl

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

malickasu
30.1.2021 20:38

no jasně, že tu byli mimozemšťani...

abrakagabra
5.2.2021 11:19

zajímavé...

Další články tajemna

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz