Babinet.cz  /  Tajemno  /  Navštěvují naši planetu příslušníci jiných civilizací, nebo se jedná „pouze“ o vojenské pokusy?

Navštěvují naši planetu příslušníci jiných civilizací, nebo se jedná „pouze“ o vojenské pokusy?

22.1.2021 - redakce Babinet.cz

Že se ve světové historii opakují případy nevysvětlitelných, zvláštních setkání s podivnými předměty i bytostmi, není žádným tajemstvím. K jednomu z velice podivných incidentů došlo v USA, ve státě Maryland, v Baltimoru dne 26. října 1958. Jednomu řidiči a jeho spolujezdci se naskytl neobyčejný pohled. Ve vzdálenosti 250 metrů od nich se nad mostem přes řeku vznášel asi 30 metrů dlouhý, vejčitý objekt. Automobil sám od sebe zastavil, a tak se za něj oba muži schovali. Asi za půl minuty je ovanula vlna horkého vzduchu, doprovázená ostrým světlem a burácivým řevem motorů. Po vyšetření obou mužů lékař prohlásil, že jsou v obličeji popáleni od radioaktivního záření. Setkali se oba muži s nějakým neznámým vojenským objektem, nebo šlo o plavidlo mimozemšťanů?

24. dubna 1964 v Novém Mexiku se v podvečerních hodinách zase událo skutečně zvláštní setkání s „neznámými bytostmi“. Policista Lonnie Zamora ve voze právě pronásledoval motocyklistu, který překročil rychlost. V pouštní pahorkatině poblíž města Socorro však jeho pozornost upoutal hluk motorů a podivný modrý plamen na obloze. Sjel tedy z dálnice a na malé vyvýšenině asi o 150 metrů dál spatřil objekt, který nejdříve považoval za převrácený automobil.

Když se však policista k objektu přiblížil, uviděl stříbrný ovál na čtyřech nožičkách, označený neznámými znaky, které si nikam nemohl zařadit. Kolem předmětu se pohybovaly dvě malé bytosti podobné lidem, oblečené do bílých kombinéz, připomínajících naše montérky.

Policistu ihned napadlo, že potřebují pomoc, a tak k nim vykročil. Jakmile ho však ti dva zpozorovali, viditelně se lekli a rychle naskočili do svého stroje. Ozval se ohlušující řev motoru, který se stále stupňoval. Z podvozku oválného stroje vyšlehl modrý plamen a stroj se vznesl.

Vystrašený strážce zákona utekl. Později vyprávěl: ,,Polekal mě ten hluk. Zvedl jsem hlavu a viděl, jak se ta věc vzdaluje. Hluk už nebyl tak silný, pak jsem zaslechl ještě nějaké svištění a nastalo hrobové ticho.“

Když asi za čtyři měsíce navštívil Socorro odborník na UFO Allan Hynek, podivil se, že by mimozemšťané zvolili k přistání tak nevhodné místo. Policistovi však důvěřoval. Případ nikdy nebyl vyřešen. Mluvčí amerického letectva prohlásil, že se mohlo jednat o zkušební let jednoho z nových strojů. Pravděpodobně to však byla lež. Žádný oválný stroj totiž nikdy neměl tak kvalitní letové vlastnosti.

Ani Evropě se podobné případy nevyhýbají. K jednomu například došlo ve Francii na letišti v Marseille. Událost se stala v říjnu roku 1952. Celník Gabriel Cachinard se právě vyskytoval poblíž hangárů, když si všiml, že se z levé strany blíží rychlostí nejméně 200 kilometrů v hodině nějaké světlo. Místo, aby pozvolna zpomalovalo, zastavilo v plné rychlosti na přistávací dráze. Při bližším pohledu ho celník popsal jako létající talíř dlouhý asi pět metrů a jeden metr vysoký. Talíř měl po obvodu čtverhranná, asi třiceticentimetrová okénka, z nichž střídavě vycházelo nazelenalé a  namodralé světlo. Celník pak přibližně na vzdálenost padesáti metrů viděl, jak zespodu vylétla sprška jisker, načež se talíř vznesl a za několik sekund zmizel.

Žádné hlášení o nouzovém přistání nebo vojenské aktivitě nebylo hlášeno, a tak se případ zařadil mezi tisíce podobných nevyřešených setkání. Všechny tyto i jim podobné případy nemůžeme přičíst na konto fantazii nebo únavě. Navíc svědky jsou často důvěryhodní lidé, kteří si svým svědectvím mohou spíše uškodit. Dokážeme někdy tato tajemná setkání uspokojivě vysvětlit?

napsal Petr Matura

foto: pixabay.com, ufocasebook.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

abrakagabra
23.1.2021 11:08

zajímavé, děkujeme

Další články tajemna

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz