Babinet.cz  /  Recepty  /  Rady a postřehy  /  Citróny jako prevence proti infekci nejen v zimním období. Babské tipy, jak do těla dostat tento vitamín

Citróny jako prevence proti infekci nejen v zimním období. Babské tipy, jak do těla dostat tento vitamín

12.1.2021 - AndreaP.

Během infekce je velmi důležitý přísun dostatečného množství vitamínu C. Nejlepší je, je-li podávám formou zvýšené konzumace citrónu, kiwi, pomerančů a kysaného zelí. Níže přinášíme tři tipy, jak do těla vpravit dostatečné množství vitamínů v podobě citrónů.

Citrónové kloktadlo

Vymačkáme štávu z jednoho středně velkého citronu a kloktáme ji. Nakonec polkneme. Opakujeme 2 až 3x denně.

 

Teplá citronáda

Šťávu ze 2 citrónů smícháme ve vysoké sklenici s 2 lžícemi třtinového cukru a zalijeme teplou vodou. Přidat můžeme i šťávu z jednoho pomeranče. Pijeme každé ráno před snídaní během celého zimního období.

 

Citronóvé rozinky

Balíček rozinek spaříme horkou vodou a dáme do malé misky. Na ně vymačkáme šťávu ze 2 citrónů a necháme několik hodin nasáknout a nabobtnat. Vitamin C  se naváže na hroznový cukr a má pak větší účinek v našem organismu. Každodenní "zobání" těchto rozinek je skvělou prevencí proti infekci.

(foto: Pixabay.com)

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další recepty

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz