Babinet.cz  /  Tajemno  /  20 nejzáhadnějších fotografií, které kdy lidstvo spatřilo

20 nejzáhadnějších fotografií, které kdy lidstvo spatřilo

12.1.2021 - redakce Babinet.cz

Fotografie je jedním z prostředků, jak můžeme zachytit určitou situaci. Je jedním z největších vynálezů, které člověk stvořil. Právě díky fotografiím si můžeme znovu a znovu připomínat radostné okamžiky, prožívat pocity nostalgie či hrdosti. Avšak občas přístroje zachytí něco, co možná mělo zůstat lidskému oku utajeno. Něco, co rozhodně dobré náladě nepřidá a co možná vyvolá spoustu otázek. Pojďte spolu s námi po stopách fotografií, které svět vystrašily, které zamotaly hlavu nejednomu záhadologovi, a které rozhodně stojí za prohlédnutí!

Upozornění: Video je v anglickém jazyce. Základní překlad k jednotlivým fotografiím naleznete níže


Začínáme u fotografie číslo 20. V roce 1922 došlo na statku Hinterkaifeck v německém Bavorsku k šestinásobné vraždě. I přes vyslechnutí více než sta osob se nikdy nepodařilo najít vraha, ani přijít na motivy vraždy a případ tak zůstává dodnes nejasný a nevyřešený.

Snímek s číslem 19 byl pořízen na Floridě a rozpoutal žhavou diskuzi v tématu "Big Foot" (yeti).

Obrovskou vlnu zájmu vyvolala také fotografie s číslem 18. Je jí přezdíváno "žena z jižní věže". Na fotografii můžeme spatřit ženu, která se vyklání uprostřed obrovské díry, kterou po sobě zanechalo letadlo při útoku na "dvojčata". Otázku, kterou si společnost kladla byla, jak tato žena mohla přežít v prostředí, kde v tu chvíli panovala teplota okolo 1000 stupňů celsia! Nakonec však bylo zjištěno jméno ženy (Edna Cintron) i to, že se s největší pravděpodobností jedná o podvrh.

Snímek číslo 17 je prvním, který potěší milovníky záhad kolem UFO. V roce 1997 byla nad největším městem Arizony Phoenixem pozorována světla na obloze, která byla seřazena do tvaru trojúhelníku. Tato událost byla pozorována tisícovkami lidí po celém státě Arizona, i v Nevadě a Novém Mexiku. Vláda USA nakonec přiznala, že některá světla patřila letounům, které měly tou dobou nácvik. Avšak od světel nad Phoenixem se distancovala. Jednalo se v tomto případě o nezvratný důkaz existence UFO?

Další záhada kolem neidentifikovatelných létajících objektů je ukryta pod fotografií číslo 16. Slavný obraz Madonny z 15. století, který vzbuzuje vášně díky objektu nad ramenem této ženy. Při bližším zkoumání totiž objekt vypadá jako létající talíř. Na obraze je také dále vyzobrazen muž a pes, kteří tento objekt viditelně pozorují.

A u létajících objektů zůstaneme i u čísla 15. Věděli jste, že lidstvo již podstoupilo bitvu s mimozemskou civilizací? A že to bylo v L.A.? Následující obraz, známý jako "bitva o L.A.", zachycuje skupinu pátracích světel, které míří pravděpodobně na mimozemský koráb. Snímek z roku 1954 však byl v průběhu let několikrát upravován a tak se o jeho pravosti dodnes vedou spory.

Fotografie číslo 14 vzbuzuje pozornost díky části paže, která evidentně nepatří žádnému z chlapců. Člověk, který fotografii pořizoval tvrdí, že ve chvíli fotografování v okolí nikdo jiný nebyl. Spekuluje se také, že onen palec navíc patří mrtvému kamarádovi chlapců na snímku, který zemřel měsíc před vznikem tohoto obrazu.

Znepokojivá fotografie číslo 13 zachycuje rodinu Cooperů krátce poté, co se přestěhovali do nového domu v Texasu. Ve chvíli, kdy byla fotka pořizována totiž spadlo ze střechy domu mrtvé tělo neznámého člověka. Účastníci této děsivé události tvrdí, že tehdy byli v domě úplně sami.

Na snímku s pořadovým číslem 12 si odskočíme do historie. Přesněji do roku 1941, kdy byl snímek zachycen. Ukazuje skupinu lidí, pozorující znovuotevření mostu v Kanadě. Jeden z účastníků však zaujme. Nejenže má na tehdejší dobu oblečení, které vypadá jako z dnešní doby, v ruce navíc drží podivný přístroj. Jedná se snad o člověka, který se dokázal tendy vrátit v čase?

Jedenáctá fotografie je poměrně známou. Jedná se o zachycení spektra (ducha) v kostele Newby. Pochází z roku 1963. Byla předmětem diskuzí, zda je, či není padělaná. Závěr expertů však zněl jasně - o podvrh se s největší pravděpodobností nejedná!

Pod číslem 10 se skrývají takzvané "borůvky z Marsu". Jsou tajemstvím pro vědce a geology. Jedná se pravděpodobně o důkaz, že byl povrch marsu kdysi mokrý. Vědci podobné, či stejné útvary našli také v poušti v Utahu.

Dáma na snímku číslo 9 s přezdívkou "babuška", byla v roce 1963 přímou účastnicí vraždy prezidenta Kennedyho. Je zachycena na všech záznamech, týkající se tohoto atentátu. Sama na fotografiích drží fotoaparát a pořizuje obrazový materiál. Ten pořizuje i přes výstřely a zatímco ostatní utíkají, ona stále stojí na místě. Nikdy nebyla vyšetřována FBI a její jméno zůstává neznámé. Kdo byla tato žena?

Že i Austrálie má svou lochnesskou příšeru se můžete přesvědčit na fotografii číslo 8. V roce 1965 byl na ostrově Hook zachycen neznámý, několik desítek metrů dlouhý tvor pod mořskou hladinou.

Velmi zajímavé téma skýtá snímek číslo sedm. Objekt, opředený tajemstvím, známý jako Black Knight Satellite (černý rytíř). Některé zdroje uvádějí, že jde o mimozemský artefakt, starý přibližně 13 tisíc let. Měl by také podle odborníků vysílat určitý druh signálu. Ačkoliv tento podivný objekt krouží kolem země, nemají o něm vesmírné agentury ani dnes mnoho informací.

Fotografie 6 - další cestovatel v čase? Tentokráte jej můžeme spatřit ve filmu Charlieho Chaplina Cirkus. Zdá se, že jedna z procházejících osob na záběrech filmu drží u ucha mobilní telefon. Tento záběr je mnohými považován za důkaz existence cestování časoprostorem. https://www.youtube.com/watch?v=Gj3qesTjOE8

Záhada kolem objektu, ležícím na dně Baltu na snímku číslo 5, byla již vyřešena. Přesto však zůstávají tyto snímky zajímavé dodnes.

A se snímkem číslo 4 se opět vracíme k neznámým objektům. Podivná světla jsou v údolí Hessdalen v Norsku pozorována od roku 1981. Vzhledem k jejich četnosti zřídili vědci pozorovací stanici. Výzkumy potvrdily, že světla mají různě měřitelné hodnoty a také byly objeveny důkazy o existenci železa, titánia a dalších kovů, ve spojitosti s těmito světly.

Fotografie číslo 3 pořízena Apollem 17 zobrazuje objekt na povrchu měsíce, který velmi připomíná pyramidu.

Záhadná fotka číslo 2 z roku 1964 zachycuje 5 leté děvčátko, za kterým stojí záhadná bílá postava. Ta je oblečena do obleku, připomínající oblek astronautů. Otec děvčete, který fotku pořizoval tvrdí, že ten den byly na onom místě pouze dvě starší ženy, které seděly ve vzdáleném autě. Fotografie byla označena za autentickou a pravou!

Na posledním snímku číslo 1 můžeme vidět skupinovou fotografii letců z první světové války. Na vrcholu snímku je možné spatřit záhadný obličej, skrytý za jedním z letců. Později byl tento obličej identifikován ostatními. Mělo se jednat o bývalého kolegu pilotů, který zemřel při nehodě, dva dny před pořizováním tohoto snímku.


Napsal Jiří Frydlewicz

zdroj: youtube.com

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další články tajemna

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz