Babinet.cz  /  Tajemno  /  Přitahuje tajemný les Pánova Březina nedaleko Prahy svojí negativní energií další a další neštěstí?

Přitahuje tajemný les Pánova Březina nedaleko Prahy svojí negativní energií další a další neštěstí?

6.1.2021 - redakce Babinet.cz

Čechy oplývají velkým množstvím tajemných míst. Za paranormálními jevy nemusíme jen na hrady a zámky nebo hřbitovy. Například nedaleko Prahy se nachází tajemný les zvaný Pánova Březina. Najdeme ho nedaleko Říčan a na citlivé jedince působí tísnivým dojmem i za hezkého počasí…

Za třicetileté války tu měla skupina švédských vojáků zavraždit mladou šlechtičnu jménem Ležárka, která se před rabujícími vojáky pokoušela ukrýt zlatý pohár. U nedalekého Mukařova ji násilníci dostihli a po trýznivém mučení, kdy se z ní snažili dostat, kam poklad ukryla, ji zavraždili.

Místo ukrytí poháru neprozradila a tak nebyl pohár nikdy nalezen. Pověsti vypráví, že místo hlídá černý pes. Ten prý vytím oznamuje blížící se neštěstí. Je jen pouhá náhoda, že jsme při vycházce v lese potkali podivína s velkým černým psem? Samotná Ležárka se má v lese objevovat oblečená do zakrvácených šatů a místo očí a úst má jen temné skvrny.

Další pověst vypráví o bílém psu, který hlídá ukrytý zvon pocházející z kostela v Mukařově. Tento zvon měl být ukryt v lesní oblasti zvané Dlouhá louka, aby byl uchráněn zničení. Po skončení války si chtěli mukařovští zvon vyzvednout, ale bílý pes jim nedovolil se k němu přiblížit. Pes prý hlídá zvon i dnes. Nejčastěji se objevuje v pravé poledne.

V 19. století tu zase spáchali sebevraždu dva milenci, jejichž rodiče byli proti jejich sňatku. Za silných mrazů se svlékli do naha a v lese umrzli. Tomuto místu se začalo přezdívat U Umrzlých.

Další obětí tohoto lesa je student gymnázia, který se zde měl z nešťastné lásky zastřelit. Jiná verze vypráví, že to bylo kvůli špatnému vysvědčení. Podivné však je, že si předtím, než si vzal život, koupil v obchodě v nedaleké Žernovce párek a housku. Udělal by to, kdyby svoji smrt plánoval? Nalezen byl svojí babičkou, která nedaleko v lese budovala lesní školku. Nad tělem studenta se měl najít ve stromě vyrytý křížek.

V lese také došlo k několika dalším podivným vraždám a sebevraždám. Rovněž i dnes zde mají lidé podivné zážitky. Před několika lety si do lesa vyšel manželský pár na procházku. Náhle jim cestu zkřížil do poloviny těla nahý muž, který za nimi šel několik kilometrů, než zmizel. Přitahuje Pánova Březina svojí negativitou podivíny? Sám jsem tam potkal několik zvláštních lidí a minout je nebylo vůbec příjemné...

Další zvláštní zážitek měla slečna, která nebyla nijak ovlivněna pověstmi o tomto místě. Při vstupu do lesa však strnula. Na dotaz svého partnera, co se děje, přiznala, že viděla podivnou ženskou postavu. Mohla dívka vidět přízrak dávno zavražděné kněžny nebo snad dívky, jejíž život skončil smrtí umrznutím?

Poslední oběti Pánova Březina pohltila na konci loňského roku, kdy během jedenácti dnů byla v lese nalezena dokonce tři mrtvá těla. Jednalo se o dvě ženy a jednoho muže. Některá zvířata mají problém do lesa vstoupit. Možná cítí negativní zónu, která se na místě vyskytuje a jako houba do sebe nasává další a další neštěstí, jak tvrdí někteří psychotronici. Dokonce podle některých badatelů nezáleží ani na tom, zda legendy jsou plně pravdivé, protože se může za stovky let vytvořit tzv. egregor, tedy v podstatě zhmotnění dlouhodobě kolektivně přijímaných představ, nezávislý na historických souvislostech. Jsou však jedinci, kteří na místě necítí nic a maximálně si zaťukají na čelo, když jim budete vyprávět o paranormálních aktivitách. Tak jako všude je to o nastavení a citlivosti osoby, která místo navštíví. Opatrnost však je vždy na místě...

napsal Petr Matura

foto: archiv autora, Wikipedie

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

abrakagabra
6.1.2021 14:55

no to se podívejme...

malickasu
11.1.2021 22:11

pěkný článek

Další články tajemna

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz