Babinet.cz  /  Recepty  /  Předkrmy  /  Nápady na nejlepší silvestrovské chuťovky

Nápady na nejlepší silvestrovské chuťovky

26.12.2020 - AndreaP.

Každý rok se touto dobou opakuje totožná situace. Po Vánocích přejedeně funíme, pořád někde něco uzobáváme a jsme permanentně plní. Slibujeme si, že už nikdy nebudeme jíst. Ale než se nadějeme, je tady poslední den roku a s ním jde ruku v ruce také pohoštění. Pokud se vám letos nechce do klasických jednohubek, chipsů a slaných tyčinek, máme pro vás fantastickou nabídku inspirací. Jistě si vyberete a vaše silvestrovská návštěva vás bude na rukou nosit. Co tedy letos připravíte na silvestrovský stůl? Vybírejte.

1. Rozpékané bochánky

Obyčejné housky nařežete a do zářezů vsunete silnější plátky eidamu. Zasypete jarní cibulkou a vložíte do trouby. Pečete, než se sýr rozpustí. Rozpékané bochánky podáváte třeba k pomazánce a z bochánků jednoduše uždibujete.

2. Hruškové kostky s nivou

Tato variace chutí k sobě náramně ladí. Hrušky stačí omýt, nakrájet na kousky a párátkem k nim zafixovat silnější plátek nivy. Na talíři ve finále zasypte sekanými vlašskými ořechy. Můžete, ale nemusíte zapéct v troubě. Chutnají skvěle na oba způsoby.

3. Pizza kousky

Pokud patříte k opravdu lenivým jedincům, prostě objednejte několik pizz, klínky nakrájejte na malé kousky a kousky vyskládejte do několika misek.

4. Česnekové jednohubky s mandarinkou

Na česnekových jednohubkách není co vymýšlet, mohlo by se zdát. Už jste ale zkoušeli spojit česnekovou jednohubku s kouskem mandarinky? Jdou skvěle dohromady.

5. Ředkvičkové kanapky

Ředkvičky nakrájejte na silnější kolečka. Na kolečka pak pomocí plničky nanesete šunkovou pěnu a připíchnete párátko.

6. Minilangoše

Pokud nedokážete odolat normálním langošům, pak si přijdete o silvestrovském večeru na své. Z kelímku bílého jogurtu, dvou kelímků polohrubé mouky, trošky soli a lžičky jedlé sody vymícháte těsto. Vykrojíte tvořítkem na linecké těsto malá kolečka a šup s nimi do rozpáleného oleje. Potíráte libovolně kečupem, tatarkou, česnekem, atd. Nakonec zasypete sýrem.

7. Miniřízečky

Klasika, kterou všichni známe, ale jen málo kdy se objeví na silvestrovském stole. Připravíte si je tento rok? Můžete místo strouhanky obalit maso v kukuřičných lupíncích a zapéct v troubě.

8. Sýrové krokety

Z měkkého sýru a strouhané šunky vytvarujete kuličky. Kuličky obalíte v mouce a strouhance. Smažíte v horkém oleji dozlatova.

 

napsala Bára Klímová

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další recepty

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz