Babinet.cz  /  Tvůrčí dílna  /  Ostatní  /  5 nádherných dekorací pro méně zručné milovníky Vánoc

5 nádherných dekorací pro méně zručné milovníky Vánoc

23.12.2020 - redakce Babinet.cz

Srdce dnes zaplesá především těm, kteří sice Vánoce i všechny ty vánoční ozdoby milují, avšak zručnost jim nebyla přána. Nejde ale jen o zručnost. Potěšíme i ty, kteří trpí nedostatkem času, možná i financí a přesto touží po kouzelné vánoční atmosféře. Můžete ji mít!

Když máte obě ruce levé

Patříte k těm, kteří nesnáší všechna ta lepidla, stříhání, stužky, ozdůbky a tavné pistole? Už školkové tvoření zvířátek z kaštanů pro vás bylo noční můrou a neumíte pořádně namalovat ani obyčejné slunce? Pak nadešel právě váš čas.

Dekorace, kterými můžete ozdobit nejen štědrovečerní stůl, si zamilujete právě pro jejich jednoduchost. Žádné lepení, stříhání, připichování a šablony. Nic takového nebudete muset podstoupit. A přesto? Můžete mít pod naší taktovkou ty nejkrásnější vánoční dekorace, které už teď vídáte za vánočně laděnými výlohami profesionálů.

4 úžasné dekorace aneb Kam to všechno dáte?

Vždy, když vám pod rukama vznikne nějaká dekorace, už ji vidíte, jak se krásně vyjímá na vánočním stole. Pak vás ale napadne, že by se další ozdoba hodila sem a sem a tam a ještě tady. Proto vám ukážeme rovnou 4 tipy, aby žádný váš kousek bytu, který chcete vánočně vyzdobit, nepřišel zkrátka.

1. Světelná láhev

Nepotřebujete nic moc jiného, než láhev. Tu očistíte od etiket úplně stejným způsobem, jako v případě sněhové láhve. A protože do ní budete ukládat LED světýlka, nemusíte ji nijak zdobit. Přílišné zdobení by pak mohlo být spíš na škodu. Uložte tedy světelný řetěz do láhve a nějak rafinovaně nechte přístupné zapínání světýlek. Samotné zapínání můžete třeba ozdobit jmelím. Zapněte světýlka a zářící láhev pak postavíte tam, kam budete potřebovat.

2. Vánoční svícen

Postačí vám obyčejná sklenička na víno, či šampuska. Tu naplníte dle vlastní fantazie maličkými baňkami. Lesklými, matnými, různobarevnými, stejnobarevnými. Záleží jen na vás. Otočíte dnem vzhůru a přesně v tomto stavu dáte na stůl. Pak už stačí uložit svíčku na nožku skleničky a je to.

3. Svícen pro náročnější

Jde o stejný postup, jako u druhého bodu. Jen s drobným rozdílem. Nožku skleničky můžete po nánosu lepidla obalit třeba ve třpytkách, nebo zasprejovat libovolnou barvou. Jako třešničku na dortu, můžete štíhlou nožku převázat vánoční mašlí.

4. Vánoční váza

Čirou vázu, kterou běžně přes rok používáte na kytky, využijete i jako vánoční proprietu. Uložte ji třeba na tác s jehličím a naplňte ji vším, co připomíná Vánoce. Tedy baňkami, šiškami, oříšky, zlatým jmelím. Cokoliv vás napadne. Vázu zase můžete u dna, či u vrchu, převázat obrovskou červenou mašlí.

 

Napsala Bára Klímová

 

Zdroj foto: www.retromoderna.pl, awesomehome.org/

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další články tvůrčí dílny

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz