Babinet.cz  /  Tajemno  /  Záhadné úmrtí studentky Elisy Lam dodnes vyvolává řadu otázek

Záhadné úmrtí studentky Elisy Lam dodnes vyvolává řadu otázek

12.12.2020 - redakce Babinet.cz

Je devatenáctý únor roku 2013 a v americkém městě Los Angeles se právě otevírá jeden z nejzáhadnějších případů úmrtí v novodobé historii. Právě toho dne bylo objeveno tělo jedenadvacetileté studentky Elisy Lam. Její tělo plavalo v obrovské cisterně na střeše Hotelu Cecil, kde pobývala. Její poslední chvíle zachytila bezpečnostní kamera v hotelovém výtahu a dodnes není jasné, jak se mladá studentka dostala do těžko přístupných míst budovy.

obr: V jedné z cisteren na střeše Hotelu Cecil, bylo nalezeno tělo studentky

Hotel Cecil není rozhodně místem, které by se mohlo pyšnit zářivou minulostí. Kromě několika sebevražd, které v hotelu spáchali jeho hosté, zde také pobýval známý sériový vrah Richard Ramirez. Právě díky těmto skutečnostem byla smrt mladé studentky mnohými vysvětlována jako motiv "zlých sil", které v hotelu působí. Místní policie však s takovými závěry pracovat nemohla a musela získat důvěryhodnější důkazy.

Celé této záhadné a děsivé události předcházely stížnosti hostů hotelu na nízký tlak vody, který trval asi necelé dva týdny. Vedení zařízení tak dalo podnět jednomu z opravářů, aby zkontroloval cisterny umístěné na střeše budovy. Následovalo nalezení bezvládného ženského těla a policie v LA měla o starost navíc.

Příčinou smrti mladé kanaďanky bylo, jak asi tušíte, utonutí. To by nebylo nic neobvyklého. Ovšem jak se do nádrží dostala, zůstává záhadou. Posuďte sami. Na střechu hotelu vedou pouze jedny dveře, které jsou navíc zamčené a opatřené kamerovým systémem a alarmem. Klíč od nich vlastní pouze zaměstnanci hotelu. Možná si nyní řeknete, že se přes tuto překážku Elisa dostala se štěstím. Ano. Jenže pak je tu samotná nádrž s vodou. Ta je poměrně vysoká a k tomu, aby se na ni mladá dívka dostala je zapotřebí žebřík. Ten se však v době její smrti na střeše nenacházel! Stejně záhadné je i to, jak mohla Elisa sama zvednout těžké víko cisterny a následně jej i za sebou zavřít. Další velkou záhadou je záznam kamery výtahu, který mladou ženu natočil těsně před jejím skonem...

popisek videa: poslední záběry Elisy Lam

Poté, co nastoupí do výtahu, zmáčkne Elisa velké množství tlačítek najednou. Jakmile tuto činnost dokončí vypadá to, že se před někým (nebo něčím) skrývá. Po celou dobu videa působí velmi zmateným dojmem. V jednu chvíli to dokonce vypadá, že s někým (něčím) mluví a přitom provádí zvláštní gestikulace rukou. Krom toho, že video působí velmi nepříjemným dojmem zarazí i další fakt, totiž se s tímto záznamem bylo prokazatelně manipulováno. Policie vypátrala, že z něj bylo odstraněno několik desítek vteřin záznamu. Kdo a proč tuto operaci podnikl, zůstává také nevyřešenou záhadou.

Je třeba také zmínit, že samotné Elise Lam byla diagnostikována bipolární porucha, způsobující velké výkyvy v náladách. Do jaké míry byla její smrt způsobena právě touto skutečností policie nezjistila. Jisté je však jedno, její smrt je stala legendou, dalším poskvrněním hotelu Cecil a dodnes nevyřešenou záhadou. Co podle vás tato mladá studentka prožívala ve své poslední hodině...?


Napsal Jiří Frydlewicz

Zdroj: youtube.com, hauntedattractiononline.com

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další články tajemna

Náš tip