Babinet.cz  /  Tvůrčí dílna  /  Ostatní  /  Stačí obyčejné těstoviny a můžete vytvořit okouzlující vánoční girlandu

Stačí obyčejné těstoviny a můžete vytvořit okouzlující vánoční girlandu

20.11.2020 - redakce Babinet.cz

Dnes si ukážeme vánoční ozdobu, u které si prostě a jednoduše jen hezky odpočinete. Výroba této vánoční girlandy je úplná pohoda. Můžete si tak v klidu uvařit kávu, nebo svařené víno, pustit si (zatím raději tajně, protože ještě neskončil ani listopad) oblíbené koledy a začít s výrobou, která je během pár minutek hotová.

O co vlastně jde?

Někdy nám ty nejpůvabnější věci leží přímo pod nosem a nás vůbec nenapadne, že by se s nimi daly dělat vánoční zázraky. V tomto případě leží potřebné prvky pro vánoční girlandu už teď ve vaší spíži, nebo v kuchyňské zásuvce. Už tušíte? Správně. Jde o závěsnou dekoraci z těstovin.

V případě této girlandy máte úplně volnou ruku. Záleží výhradně na vás, jestli tíhnete spíše k přírodnímu stylu, či k výraznému zdobení. Představte si, jak chcete, aby ve finále vaš girlanda vypadala, a kam ji chcete zavěsit. Vše pak lehce uzpůsobíte vlastním požadavkům.

Co budete potřebovat:

  • Těstoviny ve tvaru mašliček. Můžete vybrat i jiný tvar, ale mašličky jsou pro toto vánoční zdobení nejpříhodnější.
  • Jutový provázek, ozdobnou šňůrku, nebo střapatý vánoční řetěz.
  • A nyní si můžete vybrat, jestli chcete mašličky zasprejovat a obalit ve třpytkách, nebo pouze obalit ve třpytkách. Tomu uzpůsobíte i následný postup. Potřebujete tedy libovolnou barvu ve spreji, nebo bezbarvý lak na nehty a třpytky.
  • Noviny na podklad.

Postup:

  • Těstoviny nevaříte. Pouze si je rozložíte na noviny a můžete začít.
  • Zasprejujte je bohatě libovolným sprejem. Můžete použít zlatý, stříbrný, nebo červený sprej. Mašličky můžou být jednobarevné, nebo barvy můžete střídat.
  • Pokud chcete použít i třpytky, je na ně právě teď ten pravý čas. Nasypte je na mokrou barvu. Pokud chcete použít jen třpytky bez spreje, stačí těstoviny nalakovat bezbarvým lakem na nehty a ve třpytkách je obalit.
  • Nechte mašličky hezky zaschnout.
  • Teď už je stačí pouze navázat na vámi vybraný provázek, či vánoční řetěz a můžete rozvěsit. Krásně se vyjímají jak na okně, tak na dveřích.

napsala Bára Klímová

Zdroj foto: hny.by

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další články tvůrčí dílny

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz