Babinet.cz  /  Tvůrčí dílna  /  Přírodní materiály  /  Vyrobte si pomerančové květiny

Vyrobte si pomerančové květiny

7.11.2020 - redakce Babinet.cz

Pomeranče k Vánocům jednoduše patří,jejich vůně doslova navozuje vánoční atmosféru. Pomeranče ale také krásně vypadají. Vyrobte si s námi pomerančové květiny, kterými ozdobíte třeba vánoční balíčky. Zajímavě zabalené dárky vaši blízcí jistě ocení.

1) Připravte si pomeranče, škrabku na brambory nebo nůž, nůžky, jehlu, bílou bavlnku a tavnou pistoli. My jsme pro lepení použilitavnou pistoliFieldmann FDTP 2100-E s příkonem 100 W.

 

 

 

2) Kůru z pomeranče oloupejte škrabkounebo nožem dokola tak, aby tvořila jeden dlouhý, dostatečně široký proužek.  Začněte u stopky a pokračujte dokola až na opačnou stranu každého pomeranče.

 

 

3) Proužek kůry nůžkami vytvarujte tak, aby jeden vnějšíokraj tvořil rovnoměrné obloučky.

 

 

 

4) Začněte proužek stáčet do kvítku. Jednotlivé kvítky budou držet snadněji pohromadě, když si pomůžete tavnou pistolí.

 

 

 

5) Dotvarujte kvítky a hotové připravte k dalšímu využití.

 

6) Nůžkami vystříhejte z kůry ještě lístky budoucí květiny.

 

 

 

7) Jednotlivé lístky obšijte bílou bavlnkou. Kytičku sestavte a spojte pomocí tavné pistole. Tavnou pistolí květy i lístky připevněte na zabalený dárek.

 

 

 

 

Autorka postupu: Radka Buriánková

-----------------------------------------------------------

Tavná pistole Fieldmann FDTP 2100-Es příkonem 100 W snadno a rychle spojí různé materiály, jako je dřevo, textil, kůže, plast, korek, keramika a mnoho dalších. Lepený spoj je pevný a voděodolný. Pistole FDTP 2100-E využívá lepicí tyčinky o průměru 11 mm. Předehřívá se 3-5 minut, poté se roztavené lepidlo stisknutím spínacího tlačítka jednoduše nanáší na potřebnou plochu.Posuv lepicí tyčinky je mechanický. Pistole je vybavena odkládacím stojánkem. V nabídce značky Fieldmann jsou také lepicí tyčinky potřebného průměru, a to v barevném (FDTP 9101) i transparentním (FDTP 9100) provedení, vždy po 20ks v balení. Doporučená akční MO cena pistole Fieldmann FDTP 2100-E je199Kč, více na www.fieldmann.cz. Prodej v síti partnerů značky.

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další články tvůrčí dílny

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz