Babinet.cz  /  Tajemno  /  Smutné ruiny kláštera v Pivoni přitahují pozornost turistů, ale i záhadologů a lovců duchů

Smutné ruiny kláštera v Pivoni přitahují pozornost turistů, ale i záhadologů a lovců duchů

10.10.2020 - redakce Babinet.cz

Augustiniánský klášter v Pivoni byl založen v druhé polovině 13. století a první řeholníci do něj přišli z Bavorska z kláštera svatého Viléma. Jedním z prvních patronů kláštera se stal sv. Koloman, který žil v nedaleké osadě Hůrka někdy ve 12. století. Věřilo se, že právě sv. Koloman ochraňuje klášter před zlem. Jeho ostatky se nacházejí ve zdejším klášteře.

V roce 1573 klášter vyhořel a v roce 1595 byla zahájena jeho obnova.

V roce 1606 byl zastřelen představený kláštera Kašpar  Malesius, kvůli sporům protestanských obyvatel s augustiniány. Je možné, že právě představený kláštera nenašel svůj klid dodnes?

Za třicetileté války ho vydrancovali Švédové hned dvakrát a to v letech 1641 a 1648. Při napadení kláštera zahynulo několik řádových bratří a jejich utrpení se jistě otisklo do okolních zdí.

Další podivná událost v historii kláštera, se odehrála  při 700. výročí založení kláštera. Tehdy chtěl provinciál zdejšího kláštera  Michael Mareš přilákat poutníky a tak dal v klášteře vystavit tělo mučednice sv. Faustiny.  Její tělo, zde bylo vystaven celých sedm let v letech 1740-1747.

Co když Michael Mareš nevědomě porušil klid této mučednice a její duch nenalézá klidu?

Jak můžeme vidět, v klášteře došlo k mnoha tragickým událostem a o některých zřejmě ani nevíme. To vše mohlo zanechat energetické stopy až do dnešních dnů.

K podivné události došlo v roce 1994, kdy byla naplánována obnova zničeného kláštera. Proto do kláštera dorazila dvojice restaurátorů. Oba muži zahájili přípravné práce  k opravě gotické klenby. Po celodenní práci za sebou oba muži řádně zamknou a odejdou. Druhý den ráno při návratu do práce, se nestačí divit. Jedna z masivních mříží je totiž vyražena. Podivné na celé věci je to, že mříž vypadá jako by byla vyražena zevnitř. Navíc oba muži poctí při vstupu do objektu podivný chlad. Vezmou tedy fotoaparát a začnou dokumentovat stav. Když se dostanou k chodbě, kde se nachází gotická klenba vedoucí do podzemí. Pořídí několik fotografií krypty, kde mimo jiné spočívají ostatky zmíněného poustevníka Kolomana.

Pořídí tedy fotografie a raději odejdou fotografie okamžitě vyvolat. Při vyvolávání fotografií oba restaurátoři strnou. Na fotografii je vidět zřetelná lidská postava dlouhém plášti s kapucí na hlavě. Postava je průhledná a jakoby stojí nad vchodem. To oba muže tak vyděsilo, že se odmítli do kláštera vrátit.

Zážitek těchto mužů určitě nebude jediný, neboť klášter přitahuje mnoho zájemců. Mohu potvrdit, že při návštěvě kláštera na nás padl podivný tísnivý pocit i za krásného slunečného dne. Některým návštěvníkům se také bezdůvodně v areálu klášter vypínají telefony a vybíjejí baterie. I to je důkazem, že v Pivoni se nachází jakási energetická anomálie.

Doufejme, že nešťastné a vyrušené duše naleznou brzy svůj klid a že i klášter se jednou dočká zasloužené opravy.

 

napsala Petr Matura

foto: archiv autora, Pixabay.com,Wikipedia

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

malickasu
14.10.2020 14:47

zajímavé...

Vložit komentář

Další články tajemna

Náš tip