Babinet.cz  /  Recepty  /  Grilujeme  /  Grilujeme sýry! Takové dobroty jste ještě neměli

Grilujeme sýry! Takové dobroty jste ještě neměli

31.5.2020 - redakce Babinet.cz

Grilovací sezona je tady.  Na rozžhavené pláty grilu ale není nutné dávat pouze maso nebo třeba cuketu. Existuje spousta dalších chutných věcí, které vás z grilu jednoznačně potěší. Určitě pak mezi ně patří sýry.  Ty má většina lidí rád a kdo netrpí nějakou alergií, určitě si pěkně ugrilovaný sýr dá. Máme pro vás několik tipů jak na ně.

Sýry nikdy nedávejte na gril jen tak. Mohou se roztéci a zapéci a poté se velmi špatně čistí, pálí a není to dobré. Vždycky je jistější zabalit sýr do alobalu. V případě hermelínu pak můžete grilovat v jeho původním obalu. Pokud tedy není plastový, protože i takové jsou.

Grilovaný hermelín

Hermelín podle počtu strávníků
olej
grilovací koření
4-5 stroužků česneku – podle chuti

Česnek prolisujte, zakápněte olejem a přidejte oblíbené grilovací koření. Sýry potřete touto směsí a zabalte pěkně do alobalu. Vložte je na gril a pěkně otáčejte dokud nejsou dostatečně měkké.

Halloumi na gril

1 balení sýru halloumi
1 balení pita chleba
rajčata
mátové lístky
olivový olej Extra virgin
2 lžíce citronové šťávy
špetka oregana
pepř

Smíchejte olej, citronovou šťávu, oregano, pepř a potřete tím halloumi. Poté sýr zabalte do alobalu a položte pěkně na gril. Vedle toho si dejte prohřívat také pitu. Pokrájená rajčata, mátu a kapkou chleba promíchejte. Změklý sýr pak položte na prohřátou pitu, přidejte salátek a konzumujte. Dobrou chuť.

Tvrdý sýr – eidam, gouda, co je libo

4 plátky tvrdého sýru silné asi 1 cm
4 rajčata
alobal
grilovací koření

Rajčata nakrájejte na plátky, sýr jimi obložte, posypte to všechno grilovacím kořením, zabalte do alobalu a vložte na gril. Nechte pozvolna grilovati dokud sýr nezměkne. Dobrou chuť.

TIP:

Výkonný gril s klasickým designem: Fieldmann FZG 1004

Klasickým designem v kombinaci s praktickými „vychytávkami“ nadchne zahradní gril na dřevěné uhlí Fieldmann FZG 1004 s grilovací plochou o průměru 54,5 cm. Grilovací nádoba elegantně zaobleného tvaru stojí na čtyřech nohách, což grilu dodává stabilitu. Dvě nohy jsou opatřeny kolečky usnadňujícími manipulaci s grilem, například při přesunování ze slunce do chládku. Obsluha grilu je pohodlná díky víku s praktickým úchytem. Pomocí regulátoru větracího otvoru lze nastavit přívod vzduchu pro spalování uhlí, což dle potřeby ovlivní teplotu uvnitř grilu. Grilovací plocha je vybavena pochromovanými grilovacími rošty a svou velikostí je vhodná pro přípravu pokrmů i pro početnější společnost. Zahradní gril Fieldmann FZG 1004 má lehce odnímatelný popelník, což celkově zlepšuje manipulační komfort při obsluze a následném čištění. Více na www.fieldmann.cz. Doporučená cena grilu je 1699 Kč.


Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další recepty

Náš tip