Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Drastické diety muhou mít katastrofický dopad na vaše zdraví.

Drastické diety muhou mít katastrofický dopad na vaše zdraví.

31.5.2020 - redakce Babinet.cz

Za poslední roky se objevilo spoustu „osvědčených“ diet, ale pomůže nám radikální dieta skutečně zhubnout, aniž bychom musely celkově změnit svůj životní styl? To by bylo divné, nemyslíte? Pokud chceme se svou postavou něco udělat, měly bychom do svého denního režimu zapojit i aktivní pohyb. Diety bez pohybu jsou nesmysl – hubneme totiž nejen tuky, ale i aktivní hmotu. Budeme se cítit slabé a vysílené a po skončení diety přijde na řadu jojo efekt. Vyměňme tedy diety za pohyb. Ráno si zacvičme alespoň čtvrt hodiny posilovací cviky na partie, které potřebují zpevnit. Po práci to může být bazén nebo běhání v parku a o víkendu squash či kola. A co nám ještě pomůže?

Správný jídelníček

Jíst zdravě a hlavně vyváženě. Nejen vyznavači zdravého životního stylu, ale i odborníci vám potvrdí, že razantně změnit jídelníček může mít na organismus nepříznivé účinky. Dejte si pozor a nesestavujte si jídelníček samy, to může mít katastrofický dopad na vaše zdraví. Některých látek budete mít nadbytek a dalších naopak nedostatek. Pozor také na inspiraci dietami slavných osobností.

Pokud chcete změnit svoje stravování, začínejte opatrně a v případě jakýchkoliv pochybností se obraťte na výživového poradce. Ale nezapomeňte také na to, že pokud si budete neustále něco odpírat, tak sice možná nepřiberete, ale po psychické stránce se budete cítit mnohem hůř. Takže klidně hřešte, ale s rozumem.

Rozložte si správně jídla

Nezapomínejte na správné rozložení jídel a vždy začínejte snídaní. Rozhodně nevynechávejte oběd a dopřejte si i lehkou večeři. Mezi těmito třemi hlavními jídly by měly být dvě až tři svačiny. Pokud máte strach, že s novým jídelníčkem budete mít hlad, pomůže vám vláknina. V lékárnách a drogeriích jí najdete hned několik druhů. Kromě toho že vás vláknina nasytí, pomůže vám dosáhnout lepšího trávení a pravidelného vyprazdňování.

Optimismus nade vše

Řada z nás když má špatnou náladu nebo splín, tak ho zahání jídlem. Hubněme tedy s dobrou náladou. To není jednoduché, protože změny, byť k lepšímu, mohou být pro psychiku zpočátku náročné. Hledejme proto pomoc v přírodě. Čaj z meduňky nebo levandule příjemně uklidní, třezalkový působí přímo jako lehké antidepresivum.

Ilustrační foto: express.co.uk

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip