Babinet.cz  /  Tvůrčí dílna  /  Přírodní materiály  /  Drahé bytové dekorace nahradí polystyrenová koule za pět korun

Drahé bytové dekorace nahradí polystyrenová koule za pět korun

16.4.2020 - redakce Babinet.cz

Hotové bytové dekorace, které vídáme v obchodech, jsou jednoznačně úchvatné a chceme je mít. Pak ale koukneme na cenu, a euforie nás rychle přejde. Udělejte si proto velkou radost a inspirujte se našim dnešním tvořením. Bytové dekorace, kterým tak rádi podléháme, si můžete udělat i v pohodlí domova za pár drobných. Stačí obyčejná polystyrenová koule za pět korun, a chvilka času. Výsledek vás mile překvapí a dekorace různých vzorů i velikostí, si zamilujete.

K výrobě bytové dekorace budete potřebovat:

  • Polystyrenovou kouli (koupíte v každém květinářství, hobby obchodech a taktéž v některých supermarketech. Můžete vybírat ihned z několika velikostí. Kombinovat velikosti je vůbec nejlepší, výsledek je poté kouzelně rozmanitý a efektní, když je dáte k sobě např. na tác, nebo do ošatky)
  • Tavnou pistoli
  • Materiál na ozdobení (v tomto případě je vše na vaší fantazii. Můžete použít v podstatě cokoliv. Kávová zrna, bílé a červené fazole, cizrnu, nebo dokonce slunečnicová semínka)
  • Kdo chce, použije i podkladovou barvu

Jak budete při výrobě dekorace postupovat:

  • Kdo pro tvoření chce i barvu (například hnědou, když tvoříte s kávou), začne právě onou barvou. Jednoduše kouli napíchněte na špejli, zamalujte a nechte proschnout
  • Poté roztavte tavnou pistoli a začněte lepit přízdobu
  • Do malých kapek teplého silikonového lepidla na polystyrenové kouli vždy vmáčkněte prvek, který jste vybrali
  • A tak pokračujte po celém povrchu koule
  • Dnes pro vás nemáme konkrétní návod a s postupem jsme vlastně u konce. Vše je totiž jen a jen na vás, vašem vkusu, náladě a fantazii. Lepte cokoliv a jakkoliv vás napadne. Dekorace z těchto koulí vypadají nádherně, když například tvoříte prokládané vzory, nebo ornamenty z kávových zrn a bílých fazolí. Famózní je i slunečnice. Do lepidla vmáčkněte slunečnicová semínka, tak, aby stála. Koule ve finále vypadá jako ostnatá a působí naprosto fantasticky

 

Napsala Bára Klímová

foto: casaeglys.blogspot.com

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další články tvůrčí dílny

Náš tip