Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Skořápky, banánové slupky a další úžasní pomocníci pro truhlíkové květiny

Skořápky, banánové slupky a další úžasní pomocníci pro truhlíkové květiny

13.4.2020 - redakce Babinet.cz

Truhlíkové květiny jsou dost možná vaše vášeň a vynakládáte opravdu velké úsilí k tomu, aby se jim konečně dařilo. Děláte snad všechno. Zaléváte, přesazujete, hnojíte, zbavujete je suchých listů, zastřiháváte, čtete jim, tančíte pro ně oslavné tance a stejně nic. Je po nich. Už zase.

Udržet truhlíkové květiny naživu není až taková věda, jak se může často zdát. V jednoduchosti je krása. V případě truhlíků se krása odrazí v záplavě zdravých květů. Které jednoduché věci tedy pomohou? Ty nejobyčejnější.

1) Pomerančová kůra

Litrovou nádobu proto naplňte do půlky čerstvou, ale pomixovanou pomerančovou kůrou. Dolejte horkou vodou. Nechte den odstát a střídejte pomerančovou zálivku s tou normální.

2) Droždí

Kvasnice jsou nesmírně zdravé a bohaté na vitamin B. Když kostku droždí rozpustíte ve 4 l vody a budete používat sem tam jako zálivku, květinovým truhlíkům tak zajistíte potřebné živiny.

3) Skořápky

Když skořápky pečlivě omyjete, prosušíte a rozemelete na padrť, máte perfektní hnojivo. Skořápky totiž fungují jako bohatý zdroj vápníku. Také neutralizují kyselost.

4) Banánové slupky

Půda prahne po draslíku a fosforu. Tyto složky jim přímo dodáte, když naložíte na dva dny slupky od banánů do vody a touto živou vodou pak květiny zaléváte.

 

Napsala Bára Klímová

Ilustrační foto: pixabay.com

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip