Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Domácí rady, jak snadno vyčistit sedačku

Domácí rady, jak snadno vyčistit sedačku

18.1.2020 - redakce Babinet.cz

Sedačka a koberce. Věčný problém ve většině domácností. Obzvláště tam, kde se vyskytují domácí mazlíčci, nebo děti. Na sedačce i v koberci se neustále drží nějaká ta špína a pořád je tak co čistit. Ale komu by se chtělo, viďte? Pokud i vás čištění sedačky čeká, ale úplně přesně nevíte jak na to, nepřestávejte číst. Dnes pro vás máme rovnou tři fantastické směsi, které sedačku krásně vyčistí, provoní a vy se nemusíte vůbec sedřít z kůže.

Dobrých a funkčních rad není nikdy dost, a tak si ukážeme rovnou tři způsoby, jak sedačku dokonale vyčistit. U obou způsobů vždy stačí jen smíchat směs v rozprašovači a poté podle potřeby aplikovat. Postup se tedy neliší.

  • V tomto prvním případě nebudete potřebovat žádné speciální přísady, ani kouzelné formule. Bohatě vám postačí smíchat dva hrnky vody, hrnek vodky, půl hrnku aviváže, půl hrnku vinného octa a 5 lžic jedlé sody.

Pak jen protřepete rozprašovač a nanesete na sedačku. Nechte hodinu působit a až poté jemně vykartáčujte. Ve finále si vezměte na pomoc mikro utěrku, nebo hladký ručník a sedačku takto dočistěte a vysušte.

  • U této metody jde o čištění dětským šamponem. Je velmi šetrný, ale zároveň se se špínou nemazlí. Sedačka je po prvním použití směsi krásně čistá, voňavá a barvy nádherně prokouknou.

Smíchejte tedy v rozprašovači horkou vodu a dětský šampon ve stejném poměru. Směs naneste na potřebná místa a sedačku pak vyčistěte hladkým ručníkem. V tomto případě nemusíte vůbec kartáčovat. Krouživými pohyby takto sedačku vyčistěte a dosušte hladkými utěrkami.

  • Poslední možností je smíchat odměrku klasického pracího prášku, s dvěma hrnky vody a půl hrnkem citronové šťávy. Postup je stejný a výsledek je opět ten, že sedačka je jako nová. Žádné fleky, mapy, ani zašlá místa.

 

Napsala Bára Klímová

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip