Babinet.cz  /  Magazín  /  Čtenářské příběhy  /  Monika (44): Partner tvrdil, že mu můj věk nevadí. Teď odchází za mladší

Monika (44): Partner tvrdil, že mu můj věk nevadí. Teď odchází za mladší

3.10.2019 - redakce Babinet.cz

Jsem o deset let starší, než je můj přítel. Když jsme se poznali, to mu nebylo ani třicet. Byla jsem v euforii já i on. Bylo to pro nás oba něco nepoznaného. On nikdy neměl starší ženu a já jsem naopak nikdy neměla mladšího muže. Vztah vypadal, jako bychom pro sebe byli naprosto stvoření. Zájem, pozornosti, malá překvapení i stejné názory a postoje k životu. Já jsem měla za sebou jedno nevydařené manželství, z kterého mi zůstala dcera a on pár vážných vztahů. Notovali jsme si ve všem. Pak se všechno změnilo a já si znovu musím zvykat na dům bez muže.

Na začátku jsem samozřejmě měla obavy, že třicetiletému klukovi bude jednou můj věk vadit. Na druhou stranu ale postupem času začaly obavy mizet, když jsem viděla, jak láskyplný a opravdový vztah je. Vztah trvá pět let. Po celou dobu se staral vzorně o můj dům, který jsem považovala víc a víc za náš. Pečoval o mou dceru a skvěle spolu vychází. Pak jsem s ním otěhotněla. Byl nadšený a pyšný otec, staral se, byl báječný a žil pro rodinu. Teď mluví o alimentech a za každou cenu chce odejít.

Můj přítel je automechanik a jeho práce byla místem, kde se seznámil se svou milenkou. Jejich mladá kolegyně nastoupila do jejich firmy jako mzdová účetní. Prý se do ní ihned zamiloval. V podstatě mi můj přítel vůbec nelhal. Chtěl zůstat čestný, a proto mi hlásil, že nastoupila nová kolegyně, ale to už jakoby si snad připravoval půdu. Když jsme se třeba u vína bavívali o tom, jaký byl můj den na mateřské a o jeho dni v práci, bylo znát, že neskrývá rozpolcení. Byl posmutnělý, sám asi úplně nevěděl, co si teď počít. Po nějakém čase bylo jasné, že už to mezi nimi pořádně jiskří, ale že mě stále nepodvádí, nic spolu fyzicky neměli. Snažila jsem se s ním o tom mluvit, najít nějaké východisko, které pomůže všem. Ale on chce odejít. Můj přítel je už hlavou i srdcem jinde. Nezastaví ho naše společná dcerka, dům, na kterém se tolik nadřel a samozřejmě jej nezastavím ani já. Ale představa, kdy po čtyřicítce zůstávám znovu sama, ale teď už navíc se dvěma dětma sama, mi obrací žaludek.

Monika, 44 let

 

Pokud se chcete i Vy podělit se svým příběhem, napište nám do redakce na bara.klimova@babinet.cz.

Redakčně zpracovala Bára Klímová

Ilustrační foto: pixabay.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

kolcava
3.10.2019 13:50

Moniko, velký věkový rozdíl je vděčné alibi, když se doma objeví stereotyp. Není to ale jen alibi, velký věkový rozdíl ve směru starší žena-mladší muž je i olej přilitý do ohně. Kdybyste nebyla starší, možná by odešel stejně, ale měl by s tím větší vnitřní problém. Takhle si v sobě snáze zdůvodní, že to bylo logické, že okolí to pochopí (vždyť ho k tomu od počátku ponouká), že vina za odchod nebude z ppohledu okolí na něm (od začátku říkali, že to dobře nedopadne). V prvních letech jistě myslel upřímně, že mu váš vyšší věk a životní zkušenosti nevadí. Možná vás upozorňoval na to, kolik známých párů s takovým věkovým rozdílem spolu vydrželo. Podceňoval, co přijde. Mladší muž, který prokázal, že je schopen se postarat o rodinu, dřít na domě, žít pro děti, ale má starší ženu, je ohromné lákadlo pro ostatní ženy, I kdyby o něho jinak nestály, tohle je jako silné afrodiaziakum. (Návod všem mužům, kteří o stejně starou ne a ne zavadit.) "Ty žiješ s takovou stařenkou? Proč? Zasloužil by sis mladší" Jeho rodina také možná dost tlačila. Pravděpodobně to tak běželo celých těch pět let. Deset let není tak velký rozdíl, ale je to právě tak na hraně. Páry s ještě větším rozdílem s tím už musejí počítat, že obrovský tlak na muže ze strany okolí proběhne a on s vysokou pravděpodobností jednou neodolá. Jestli vaše manželství bylo donedávna skvělé a máte pocit, že mu doma nechybělo nic než pocit alternativních intimních zkušeností, zkuste dál bojovat. Změňte vizáž, inovace skoro vždy pomůže. Starejte se o sebe!!! Vyjeďte si společně na nějaký romantický týden bez dětí. Dávejte mu najevo, že je skvělý muž, ale zároveň stůjte na svých nohou, ukazujte, že váš svět s ním nekončí, ale že vaše dcera bude hodně trpět. (Znakem dnešní doby je užívat si, a tak dospělí opouštějí děti, jako by o nic nešlo, ale pokud nešlo o ridče násilníky nebo závisláky, děti to poznamená, ztratí pocit bezpečí, ztratí příklad rodinného soužití, navíc si často vyčítají, jestli to nějak nezpůsobily.) Nemusí to ale stačit. Muži v párech, kde žena je podstatně starší, opravdu podstupují obrovský tlak okolí a ustát takový vztah dlouhodobě vyžaduje silné pouto a na straně muž silnou osobnost. Až vašemu muži bude přes 40, objeví se navíc všechny ty osamělé ženy, kterým už biologické hodiny bijí na poplach, a tlak ještě zesílí.

Damián
3.10.2019 14:48

Milá Moniko,ani si neumíte představit, jak je mi Vás líto. Nemohla jste vědět, jak vše dopadne. Na Vašem místě bych už měla strach se s někým seznámit. Ale co je jisté budete mít velkou oporu ve svých dětech. Z celého srdce Vám přeji štěstí. Jediný, kdo je darebák, je Váš partner. Já jsem asi ze staré školy, nesnáším lhostejnost, přezíravost a neúctu k ženě....

Ely
3.10.2019 20:17

O deset let mladší chlap... No, na sex super, ale dlouhodobě bych s ním nepočítala. Za mladší umí v klidu odejít i mužský s o něco mladší ženou doma, natož 34 letý chlap, o kterém jeho chytrá kolegyně ví, že není žádný neopracovaný diamant :D, ale vyzkoušený harcovník :). Je mi vás líto, nicméně, lítost vám nepomůže. Máte dvě děti, a ty vás potřebují. Jestli mluví o alimentech a chce pryč, tak vám společné dítě asi úplně zůstane. Nějak se mi nezdá, že by si jeho kolegyně chtěla domů s chlapem nakvartýrovat jeho dítě. Pro příště lovte v jiných vodách, než omladinu. Já jednou chodila půl roku s chlapečkem o osm let mladším, užila jsem si, doslova a do písmene :D, a usadila jsem se s vrstevníkem. Mladé maso dobré si postele, ale z mého pohledu ne na život. Můj názor.

Palomita
4.10.2019 09:15

Že to nevyšlo nemusí být nutně kvůli věku. Také si mohl najít i starší, než je pisatelka. Já bych naopak řešila celou situaci tak, že on už svou drahou polovičku našel a teď je řada na mě. To znamená, že víkendy bude s děckem on. Alimenty otce nenahradí. Jestli jeho nová láska ustojí okamžitý zápřah do rodinného života a péče o dítě, pak to může mít budoucnost. Jestli ne, aspoň se mu o to dřív otevřou oči. Muž má být v první řadě otcem a až potom kasičkou na alimenty. Zas takovej zajda není, aby tuhle zodpovědnost nepochopil.

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip