Babinet.cz  /  Tajemno  /  Nejznepokojivější audio nahrávky dvacátého století

Nejznepokojivější audio nahrávky dvacátého století

23.5.2019 - redakce Babinet.cz

Spatřit záhadnou nebo děsuplnou věc, může být pro člověka velmi traumatizující zážitek. Co ji ale pouze zaslechnout? Možná je to ještě horší. Lidé jsou od přírody zvědaví a mají rozvinutou fantazii. Stačí pouze uslyšet neobvyklý zvuk a náš mozek v mžiku začne vymýšlet možné varianty jeho původu. Začneme se ujišťovat že to, co slyšíme z noční temnoty, je pouze skřípání podlahy a ne kroky neznámé postavy. Že to, co se zdá jako zvuky neznámého tvora, je ve skutečnosti obyčejné zvíře. Čas od času se lidstvu podaří zachytit zvuky či vysílání, o jehož původu nemáme sebemenší stopu. A občas jsou to věci opravdu děsivé...

Prvním záznamem (čas 0:47), který si dnes představíme, je muž, který roku 1997 zavolal do rádiové show Arta Bella. Představil se jako bývalý zaměstnanec z tajemné oblasti 51. Ve velmi znepokojivém rozhovoru pak vypráví, že nyní je na útěku (blíže nespecifikuje před čím, nebo kým) a cestuje po celé zemi. V rozhovoru potvrdí existenci mimozemské civilizace, která podle něj navázala kontakt s lidstvem. Podle neznámého muže je však tato civilizace nebezpečná a hrozí dle něj obrovská katastrofa. V momentě, kdy se chtěl o tomto problému více rozhovořit, bylo spojení přerušeno a telefonát tak dodnes zůstává nevyřešenou záhadou!

Skutečný záznam vzkazu, který zanechal na záznamníku své oběti vrah s přezdívkou "Nightstalker" (noční stopař), je tématem audio záznamu číslo dvě (čas 3:23). Vrah nikdy nebyl dopaden a mezi lety 1976 až 1986 stihl znásilnit zhruba 50 žen. Na svém kontě má bohužel i třináct obětí!


popisek videa: přiloženy jsou autentické snímky u audio záznamů 2 a 5

Věříte v peklo? Možná začnete! Zvukový záznam číslo 3 (čas 4:28) je totiž prý jedním z důkazů jeho existence. V osmdesátých letech totiž započal na území Ruska zvláštní experiment. Jeho cílem bylo prokopat se co nejhlouběji do zemské kůry. Po několika kilometrech však stroje narazily na zvláštní a podle geologů neočekávaný nález - na obrovskou jeskyni. Ta navíc vykazovala nezvykle obrovskou teplotu. Aby zjistili o co jde, vyslali geologové dolů sondy, které byly schopny nahrávat i zvuk. To, co sondy zachytily, je přinejmenším mrazivé. Díra je dnes zapečetěna a lidé se sem odmítají vrátit. Mají k tomu snad pádný důvod...?

Pokud rádi posloucháte rádio, možná byste nechtěli uslyšet to, co se jednoho večera ozvalo během vysílání stanice WKCR 89,9 New York (čas 6:14). Signál této stanice byl totiž na několik minut napaden. Zvuky právě probíhající skladby v okamžiku vystřídal husí kůži nahánějící zvuk, který byl záhy vystřídán dlouhými vzdechy. Signál dále obsahoval tajemné hlasy, připomínající motlitbu. Po několika minutách byl signál opět opraven a rádio pokračovalo ve svém normálním programu. Dodnes nikdo netuší, kdo nebo co tehdy vysílalo!

UPOZORŇUJEME, ŽE ZVUKOVÝ ZÁZNAM Č. 5 (ČAS 9:11) JE SKUTEČNÝ A VELMI ZNEKLIDŇUJÍCÍ!

Ať už budete věřit předchozím čtyřem záznamům či nikoliv vězte, že poslední pátý záznam je bohužel skutečný. A opravdu není pro slabé povahy. 18. listopadu roku 1978 provedlo největší masovou sebevraždu v dějinách celkem 913 osob! Stalo se tak v jihoamerickém státě Guyana.

Původcem této strašné události byl vůdce náboženské sekty Peoples Temple (Chrám lidu) Jim Jones. Ve své vlastnoručně vybudované osadě, nazvané Jonestown, nařídil tehdy všem svým přítomným stoupencům provedení "revoluční sebevraždy". Ta spočívala ve vypití jedu. Mnoho z obětí však zvolilo injekční stříkačku. Pokud se někdo pokusil uprchnout, byl zastřelen. Na záznamu je možné slyšet jak reverenda Jonese, tak i ostatní členy sekty. Hovoří o tom, jak se cítí šťastně že zde mohou být a děkuji Jonesovi za sílu a za osvícení jejich cesty. Sám Jones několikrát zopakuje, že "smrt je jednodušší než život". V průběhu záznamu můžeme slyšet nářek umírajících, uklidňující hudbu, výkřiky a modlení.

Zvukové záznamy jsou stejně děsivé, jako to, co můžeme spatřit vlastním okem. Dávají prostor k většímu přemýšlení i zapojení fantazie. V našich myslích tak mohou rozpoutat opravdové peklo....


Napsal Jiří Frydlewicz

Zdroj: youtube.com

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další články tajemna

Náš tip