Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  6 tipů, jak se zbavit octomilek

6 tipů, jak se zbavit octomilek

4.1.2019 - redakce Babinet.cz

Kde se vzaly, tu se vzaly. Nikdo je nezval, a přesto okupují celou vaši domácnost. Kam se hnete, tam vás pronásledují. Jsou protivné a nic jim není svaté. Klidně se vám prochází po talíři, nebo vlezou přímo do nosu. Ano, přesně tak. Řeč je o otravných octomilkách. Proč s vámi bydlí? Jsou nebezpečné? A jak se jich zbavit? Vše se ihned dozvíte.

„Štěstí? Co je štěstí? Muška jenom zlatá!“

Škola základ života, vzpomínáte? Tak tuhle mušku citace rozhodně nevyobrazuje. Ani náhodou. Octomilky dokážou pořádně potrápit. Hlavně proto, že vám drze poletují před očima, provokují a je jich celá armáda. Neskutečně rychle se množí a boj s nimi je marnost nad marnost.

Obzvláště v tyto podzimní dny to u vás vypadá, jako byste se chtěli utleskat do bezvědomí. I když se nabízí, že snad na podzim hmyzu ubude a je už na okřídlené nepřátele zima, octomilky vás rychle vyvedou z omylu. Podzim je totiž pro octomilky hlavní sezónou. A tak jen pobíháte po bytě a plácáte dlaněmi. Takhle se ale octomilky nezabíjejí, to přece víte. Nebo nevíte? Pak jste tady správně. Teď vám ukážeme, jak s těmito potvůrkami zatočit. Nemilosrdně, bez pardonu a efektivně!

Jak se octomilek zbavit? Vybírejte z 6 způsobů

Když se u vás octomilky objeví, nemusíte propadat panice a depresi kvůli špinavé a neuklizené domácnosti. Vůbec to nemusí být vaše chyba. Octomilky se k vám suverénně „vetřou“oknem a pak si žijí vlastním životem. Co vás může uklidnit je fakt, že nejsou nijak nebezpečné, nepřenášejí nemoci a nic vám nehrozí. Ale na druhou stranu nutno dodat, že občas jsme to opravdu my sami, kdo jim lákadla servíruje přímo pod sosák. Co tedy s tím?

 1. Čistota je důležitá samozřejmě v celé domácnosti, ale v souvislosti s octomilkami jde především o kuchyni. O čistotu a úklid kuchyně. Octomilky láká veškeré volně přístupné ovoce, hlavně to přezrálé, i nedopité víno, neodolají sladké vůni a lepkavé mapy na láhvi od šťávy jsou pro ně rájem. Koneckonců, veškeré volně položené jídlo je pro ně jasným signálem, že mají vstup povolen.
 2. Nikdy nenechávejte nevynesený odpadkový koš. Přeplněným košem poskytujete octomilkám to nejlepší zázemí. Pravidelně a velmi, opravdu velmi důkladně koš vymývejte a dezinfikujte.
 3. Pravidelně a poctivě se pusťte také do čištění kuchyňského dřezu. Ve dřezu i odtoku ulpívají všechny zbytky jídla i pití, a tomu octomilky rozhodně nedokážou a nechtějí odolat.
 4. Dávejte pozor také na utěrky. I na nich se drží vábivá vůně. Vyměňujte je proto v tomto období častěji, než jste zvyklí. Vyplatí se vám to.
 5. Pozornost věnujte také pokojovým rostlinám. Párkrát je přelijete a máte vystaráno. Mušky do mokré půdy nakladou svá vajíčka a horor se opakuje zase znovu. Stále dokola.
 6. Veškeré podlahy v bytě vytírejte tak často, jak jen je to možné. Nepozorovaně totiž sem tam něco ukápne, aniž byste si všimli. A pro octomilky je sladká kapka tuplovanou pozvánkou.

Napsala Bára Klímová

Zdroj foto: cs.wikipedia.org

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip
 • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

 • Značkové parfémy a kosmetika, 3 prodejny v ČR, skladem přes 500 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz

 • Bottega Veneta Knot Eau Absolue je famózní vůně pro výjimečnou ženu! Díky intenzivní směsici nejkvalitnějších surovin vznikla tato uhrančivá a dech beroucí dámská vůně.Ve smaragdovém srdci najdete inovativní orientální dámskou vůni

 • Vyhraj skvělé ceny v internetových soutěžích! Desítky atraktivních výher najdeš v nejrozsáhlejším katalogu České-soutěže.cz

 • Moringa s vysokým množstvím vlákniny zrychlí váš metabolismus. Pořiďte si dokonalý šperk pro vaše zdraví – Moringu olejodárnou v kapslích. Objednávejte přes www.HERBandME.cz

 • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

 • Windomatic je elektrický vysavač na okna vybavený gumovou lištou. Stačí okno umýt čisticím prostředkem a potom ho vysušit přístrojem od Viledy. Windomatic je vybaven tlačítkem MAX, díky kterému snadno získáte ještě větší sací výkon.