Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Středočeský kraj  /  Rozsvícení vánočního stromu, adventní muzicírování i netradiční prohlídky na zámku

Rozsvícení vánočního stromu, adventní muzicírování i netradiční prohlídky na zámku

26.11.2018 - redakce Babinet.cz

Podívejte se na přehled akcí ve středních Čechách na období 26.11. - 15.12. 2018

Akce na týden 26. 11. - 2. 12.
 
 
 
"Dlouhé zimní večery“- Mnichovo Hradiště (2. - 21. 12.)
Městské muzeum města pořádá v předvánočním čase adventní výstavu s názvem Dlouhé zimní večery. Výstava bude zahájena 2. prosince a po další tři týdny bude otevřena v 2. patře hlavní budovy NPÚ - státního zámku Mnichovo Hradiště. Výstava je doplněna o ukázky historických vánočních a novoročních přání, pozvánek na plesy, plakátů či fotografií města se zimní tématikou. 
Více zde: http://muzeum.mnhradiste.cz/


Vánoční prohlídky na Zámku Loučeň a Příběh vánočního stromečku (27. 11. 2018  - 6. 1. 2018)

V komnatách knížecí rezidence bude instalováno celkem 18 různých vánočních stromečků. K vidění bude stromeček čokoládový, voňavý, zpívající, neviditelný nebo stromeček skleněný a také virtuální a stromeček určený zvířátkům. Nejimpozantnější bude strom prezidentský, v barvách trikolóry, který připomeneme stoleté výročí založení samostatného Československého státu. Celý zámek bude slavnostně vánočně vyzdoben a průvodcem bude vždy někdo ze členů knížecí domácnosti.
Více zde: www.zamekloucen.cz

Advent na zámku Kačina (2. 12.)
Pro návštěvníky Muzea českého venkova je na zámku Kačina připraven bohatý sváteční program. Kromě kostýmovaných prohlídek zámku a skleníku čeká na návštěvníky také ochutnávka vánočního cukroví nebo zabíjačkových specialit. Celý sváteční den se ponese v duchu vánočních zvyků a poslechu lidových koled, návštěvníci se budou moci podívat na vyřezávání betlémů. Pro milovníky divadla je připraveno divadelní vystoupení.
Více zde: www.kacina.cz

Peklo s mikulášskou nadílkou - Mníšek pod Brdy (2. 12.)
Zámek Mníšek pod Brdy zve návštěvníky na setkání s čertem, andělem a Mikulášem. Děti zažijí peklo i nebe, mohou si zazpívat koledu, přednést básničku, zahrají si hru s čertem nebo andělem a vyslouží si nadílku od Mikuláše.
Více zde: www.zamek-mnisek.cz

Adventní muzicírování ve Veltrusech (1. 12.)
Zámek Veltrusy zve návštěvníky na předvánoční koncert. Tóny barokní hudby, adventních písní a mluvené slovo všechny naladí do předvánoční atmosféry v prostorách zámecké kaple ve Veltrusech. Koncert začíná v 16,30.
Více zde:www.zamek-veltrusy.cz

Rozsvícení vánočního stromku v Benešově (2. 12.)
Vánoční strom se na Masarykově náměstí v Benešově rozsvítí na první adventní neděli. Během podvečerní akce proběhne doprovodný program - vystoupení hudebních souborů, zpívání koled, stánkový prodej vánočního zboží nebo svařeného vína. Touto akcí budou zahájeny tradiční adventní trhy, které se každoročně na náměstí konají.

www.benesov-city.cz
 
Akce na týden 3. -  9. 12.

Oslava svátku sv. Barbory a rozsvícení vánočního stromu v Kutné Hoře (4. 12.)

Již tradičně rozsvítí město Kutná Hora vánoční strom na Palackého náměstí a na návštěvníky akce čeká bohatý program. Poté bude následovat slavnostní mše svatá v chrámu sv. Barbory.
Více zde: www.kutnahora.cz

Musica quinta essentia - adventní koncert na zámku Březnice (8. 12.)
Zámek Březnice zve milovníky hudby na pražský neprofesionální komorní soubor, který byl založen nadšenými amatéry v roce 1979. V současné době se skládá z šestnácti muzikantů (9 houslí, 4 violy, 3 violoncella, kontrabas, spinet). Uměleckým vedoucím tohoto souboru je Ivan Kadlec.
Více zde: www.zamek-breznice.cz

Příbramské betlémy (7. 12. 2018 - 6. 1. 2019)
Tradiční výstava betlémů představí příbramské hornické jesličky a jejich příběhy. Výstavu připraví Hornické muzeum Příbram, vystavena bude v Galerii Františka Drtikola.
Více zde: www.muzeum-pribram.cz

Pohádka „Zpátky do Betléma“ - Žleby (8. 12.)
Zámecké divadlo Žleby zve diváky na společný projekt Teátru Pavla Šmída a kejklíře Vojty Vrtka. Spolu s loutkami od Jana Růžičky budou vyprávět příběh ze starého Betléma. Atmosféra bude dokreslena scénou Simonetty Šmídové. To vše pod režijní taktovkou Stanislavy Kočvarové.
Více zde: www.zamek-zleby.cz
 
Vánoční koncert ve Veltrusech – Irena Budweiserová ( 8. 12.)
Předvánoční  shon uvolní zámecký adventní koncert v Rudolfově sálu ve Veltrusech. Letos zahraje česká zpěvačka, textařka, skladatelka a bývalá členka skupiny Spiritual kvintet Irena Budweiserová. Doprovodem jí bude Jakub Racek.
Více zde: www.zamek-veltrusy.cz/cs

Předvánoční řemeslný jarmark (listopad – prosinec)
Regionální muzeum Mělník pořádá jako každoročně tradiční řemeslný jarmark plný vánoční dekorace, produktů, dílniček i pochutin. 
Více zde: www.muzeum-melnik.cz

Akce na týden 10. -  16. 12.

Živý betlém na zámku Veltrusy (16. 12.)
I letos se vydá živý betlém s průvodem k Jezulátku. Vycházet bude od hlavní zámecké brány u Veltrus a na cestě ho doprovodí živá hudba. Na průvod bude, před zámkem, čekat Panna Marie s Ježíškem a s Josefem. Chybět nebude ani občerstvení. Po živém betlému bude připraveno divadelní představení v Rudolfově sále v podobě vánoční pohádky.
Více zde: www.zamek-veltrusy.cz

Královský advent na Křivoklátě (15. - 16. 12.)
Adventní čas v atmosféře hradu Křivoklát je nezapomenutelným zážitkem pro celou rodinu. Již neodmyslitelně k němu patří celodenní kulturní program, např. hudební vystoupení, divadelní představení pro děti, vystoupení kejklířů, šermířů a tanečnic. Návštěvníky čeká již tradiční jarmark, který nabídne mnoho dobrot i široký výběr zboží a ukázky řemesel. Pamatováno je i na děti ve formě dílniček, kde si mohou malovat, vyrábět svíčky, míchat oleje nebo se seznámit s bylinkami.
Více zde: www.hrad-krivoklat.cz

Vánoce v hornickém domku (15. - 16. 12.)
Vánoční atmosféra v typickém hornickém obydlí. Vůně pečiva, lidové popěvky, tradiční výzdoba i um tvůrců lidových řemesel. Návštěvníci si mohou vše vlastnoručně vyzkoušet a přenést se tak do role členů hornické rodiny, která se připravovala na příchod Štědrého dne. Akci pořádá Hornické muzeum Příbram.
Více zde: www.muzeum-pribram.cz

Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby na Karlštejně  (15. 12.)
Tradiční Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby se koná v Rytířském sále Císařského paláce od 17 a od 19 hodin.

Více zde: www.hrad-karlstejn.cz

Lyžování na Monínci (od 17. listopadu)
Areál Monínec otevřel sezónu 17. listopadu, kdy spustil Horní kotvu v délce 600 metrů a v plné šíři. V provozu je také  lyžařská škola Monínec. Pro lyžaře i snowboardisty je zde několik sjezdovek. Na vrchol 1,2 km dlouhé sjezdovky vás vyveze čtyřsedačková lanovka. Kromě sjezdového lyžování zde najdete i další zimní atrakce jako snowtubing a samozřejmostí je i možnost sáňkování a bobování. V okolí Monínce jsou pravidelně udržované a dobře značené běžkařské trasy v délce zhruba 54 kilometrů.
Více zde: https://zima.moninec.cz/

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další tipy

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz