Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Středočeský kraj  /  Betlém z másla, vánoční jarmarky i adventní tvoření

Betlém z másla, vánoční jarmarky i adventní tvoření

20.11.2018 - redakce Babinet.cz

Podívejte se na přehled akcí ve středních Čechách na období 19.11. - 9.12. 2018

 
Středočeská centrála cestovního ruchu na veletrzích
 
Tento týden probíhá mezinárodní veletrh Touristik & Caravaning v Lipsku, kterého se účastní také Středočeská centrála cestovního ruchu a to od 21. do 25. listopadu.
Od 22. do 23. listopadu se bude prezentovat Středočeská centrála cestovního ruchu také na veletrhu Czech Travel Market Praha Letňany, kde bude probíhat workshop Středočeského kraje.

 

Šikovné ručičky v zaječovském klášteře (24. - 25. 11.)

Pátý ročník ukázky ručních prací se koná v sobotu 24. a v neděli 25. listopadu od 10 hodin v krásných prostorách kláštera v Zaječově. Návštěvníky zde čeká 50 stánků s perníčky, keramikou, oblečením, čokoládou, adventními věnci a dalšími výrobky. Představí se ruční práce jako pedig, patchwork, fimo, paličkování ad. Návštěvníci mohou nahlédnout pod ruce starým řemeslům - tesař, šindelář a kovář nebo si na desítce workshopů mohou některé práce sami vyzkoušet. K vidění bude i malá ukázka betlémů.

Více zde: www.zajecov.cz

 

Betlém z másla v Máslovicích (24. 11. 2018 – 31. 1. 2019)
Tradiční, ale vždy originální betlém z másla bude opět k vidění v Muzeu másla. Většinou se vyřezává z 20 kilogramů másla. Betlém má některé starořezače, ale většinou se objeví i někdo nový, takže výsledek nikdy není stejný. Dílo se uchovává v chladu, aby vydrželo do ledna.
Více zde: www.maslovice.cz

Adventní tvoření na zámku Veltrusy (24. 11.)
Na zámku ve Veltrusech je připraveno adventní tvoření věnců a ozdob na vánoční výzdobu. Kromě toho budou probíhat i vánoční dílničky, kde bude možné si vyzkoušet zdobení perníčků, výrobu papírových ozdob, malování na sklo a jiné výtvarné činnosti. Nebude chybět ani malý vánoční jarmark pro nákup dárku.
Více zde: www.zamek-veltrusy.cz

Vánoční jarmark na zámku Žleby (24. – 25. 11.)

Zámek Žleby zve návštěvníky na předvánoční jarmark s neopakovatelnou atmosférou dobového tržiště a bohatým doprovodným programem, ve kterém nebudou chybět sokolníci, komedianti a potulní hudebníci.

Více zde: www.zamek-zleby.cz

Těšíme se na advent a Vánoce - Klášter Sázava (24. 11.)
Dopolední výtvarné dílničky zejména pro děti a jejich doprovod, prodejní výstava adventních věnců a jiné výzdoby z přírodních materiálů, pohádka s hradním šaškem Alešem, koncert adventních a vánočních písní - to vše čeká návštěvníky Sázavského kláštera. Během tvořivé dílny se děti i dospělí zaměří na vyrábění dárků, svícnů a ozdob nejen vánočních. Součástí bude také pečení a zdobení perníčků.
Více zde: www.klaster-sazava.cz

 

Předvánoční řemeslný jarmark Mělník (listopad – prosinec)
Regionální muzeum Mělník pořádá jako každoročně tradiční řemeslný jarmark plný vánoční dekorace, produktů, dílniček i pochutin.

 
Akce na týden 26. 11. - 2. 12.
 
"Dlouhé zimní večery“- Mnichovo Hradiště (2. - 21. 12.)
Městské muzeum města pořádá v předvánočním čase adventní výstavu s názvem Dlouhé zimní večery. Výstava bude zahájena 2. prosince a po další tři týdny bude otevřena v 2. patře hlavní budovy NPÚ - státního zámku Mnichovo Hradiště. Výstava je doplněna o ukázky historických vánočních a novoročních přání, pozvánek na plesy, plakátů či fotografií města se zimní tématikou. 
Více zde: http://muzeum.mnhradiste.cz/


Vánoční prohlídky na Zámku Loučeň a Příběh vánočního stromečku (27. 11. 2018  - 6. 1. 2018)

V komnatách knížecí rezidence bude instalováno celkem 18 různých vánočních stromečků. K vidění bude stromeček čokoládový, voňavý, zpívající, neviditelný nebo stromeček skleněný a také virtuální a stromeček určený zvířátkům. Nejimpozantnější bude strom prezidentský, v barvách trikolóry, který připomeneme stoleté výročí založení samostatného Československého státu. Celý zámek bude slavnostně vánočně vyzdoben a průvodcem bude vždy někdo ze členů knížecí domácnosti.
Více zde: www.zamekloucen.cz

Advent na zámku Kačina (2. 12.)
Pro návštěvníky Muzea českého venkova je na zámku Kačina připraven bohatý sváteční program. Kromě kostýmovaných prohlídek zámku a skleníku čeká na návštěvníky také ochutnávka vánočního cukroví nebo zabíjačkových specialit. Celý sváteční den se ponese v duchu vánočních zvyků a poslechu lidových koled, návštěvníci se budou moci podívat na vyřezávání betlémů. Pro milovníky divadla je připraveno divadelní vystoupení.


Vánoční prohlídky s Elsou v Mníšku pod Brdy (1. - 2. 12. a 8. - 9. 12.)
Zámek Mníšek pod Brdy zve rodiče s dětmi na kostýmovanou prohlídku, která provede účastníky adventními zvyky. Prohlídka slavnostně vyzdobenými reprezentačními sály 1. trasy zámku s ledovou královnou Elsou je zajímavá vyprávěním o více i méně známých vánočních tradicích. Některé zvyky při prohlídce budou návštěvníci moci i společně vyzkoušet, a to například házení botou, stoupání na sekyrku, pouštění lodiček, věštění budoucnosti nebo zdobení stromečku.
Více zde: www.zamek-mnisek.cz

Adventní muzicírování ve Veltrusech (1. 12.)
Zámek Veltrusy zve návštěvníky na předvánoční koncert. Tóny barokní hudby, adventních písní a mluvené slovo všechny naladí do předvánoční atmosféry v prostorách zámecké kaple ve Veltrusech. Koncert začíná v 16,30.
Více zde:www.zamek-veltrusy.cz

Rozsvícení vánočního stromku v Benešově (2. 12.)
Vánoční strom se na Masarykově náměstí v Benešově rozsvítí na první adventní neděli. Během podvečerní akce proběhne doprovodný program - vystoupení hudebních souborů, zpívání koled, stánkový prodej vánočního zboží, trdelníku a svařeného vína. Touto akcí budou zahájeny tradiční adventní trhy, které se každoročně na náměstí konají.

 
Akce na týden 3. -  9. 12.

Oslava svátku sv. Barbory a rozsvícení vánočního stromu v Kutné Hoře (4. 12.)
Již tradičně rozsvítí město Kutná Hora vánoční strom na Palackého náměstí a na návštěvníky akce čeká bohatý program. Poté bude následovat slavnostní mše svatá v chrámu sv. Barbory.
Více zde: www.kutnahora.cz

Koncert Pod stromeček – Muzeum Podblanicka (6. 12.)
Vánočně laděný hudební program, doplněný úpravou známých českých i světových koled. Od 19 hodin bude večerem provázet klavír Matyáše Nováka.
Více zde: www.muzeumpodblanicka.cz

Příbramské betlémy (7. 12. 2018 -6. 1. 2019)
Tradiční výstava betlémů představí příbramské hornické jesličky a jejich příběhy. Výstavu připraví Hornické muzeum Příbram, vystavena bude v Galerii Františka Drtikola.
Více zde: www.muzeum-pribram.cz

Pohádka „Zpátky do Betléma“ - Žleby (8. 12.)
Zámecké divadlo Žleby zve diváky na společný projekt Teátru Pavla Šmída a kejklíře Vojty Vrtka. Spolu s loutkami od Jana Růžičky budou vyprávět příběh ze starého Betléma. Atmosféra bude dokreslena scénou Simonetty Šmídové. To vše pod režijní taktovkou Stanislavy Kočvarové.
 
Vánoční koncert ve Veltrusech – Irena Budweiserová ( 8. 12.)
Předvánoční  shon uvolní zámecký adventní koncert v Rudolfově sálu ve Veltrusech. Letos zahraje česká zpěvačka, textařka, skladatelka a bývalá členka skupiny Spiritual kvintet Irena Budweiserová. Doprovodem jí bude Jakub Racek.
Více zde: www.zamek-veltrusy.cz/cs

Předvánoční řemeslný jarmark (listopad – prosinec)
Regionálním muzeu Mělník pořádá jako každoročně tradiční řemeslný jarmark plný vánoční dekorace, produktů, dílniček i pochutin. 
Více zde: www.muzeum-melnik.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další tipy

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz