Babinet.cz  /  Tvůrčí dílna  /  Sklo  /  Vánoční sněhová láhev: Kouzelná dekorace za pár korun!

Vánoční sněhová láhev: Kouzelná dekorace za pár korun!

16.11.2018 - redakce Babinet.cz

Milujete třpytivé a rozzářené Vánoce? Všechna ta světýlka a jiskřivé drobnůstky? Vánoce jsou kouzelný čas, který vybízí a svádí k tomu, abychom své interiéry vyzdobili tak, jak nejlépe dokážeme. A proto si dnes ukážeme úplně jednoduchou, avšak velmi vkusnou a působivou dekoraci, která se může stát symbolikou zasněžených strání a klasických bílých Vánoc.

Sníh, sníh, sníh. Všude, kam se podíváte

Každý rok ty stejné dohady. Tipují meteorologové, uzavírají se sázky v hospodách a dennodenně jsou nejvíc napnuté děti. A v hlavní roli SNÍH. Tolik očekávaný, avšak většinou se musíme všichni spokojit s pár vločkami. Takže o zasněžených ulicích už pěkných pár let nemůže být úplně řeč.

Proto si přeneste sníh domů. U této dekorace je imitace sněhu velmi důvěryhodná a tak je snadné si zasněžené Vánoce alespoň takto přiblížit. Její velkou výhodou je dostupnost. Můžete si udělat tolik zasněžených kousků, kolik jen chcete. A všechny vám odvedou stejně smyslnou práci.

Jak vánoční zasněženou dekoraci vyrobit?

Toužíte li po adventních a vánočních dekoracích, které budí ledový, či zasněžený dojem, pak je tento kousek tím pravým ořechovým. Nejde v podstatě o nic jiného než o obyčejné láhve a skleničky, nebo čiré svícínky, kterým vdechnete sněžný efekt pomocí hrubozrnné soli.

Jak už bylo zmíněno, můžete si jich vyrobit tolik, kolik zatoužíte. Téměř nic totiž nestojí. Teď vás možná napadá, že jedna stačí, ale až uvidíte výsledný efekt, inspiruje vás k dalšímu tvoření. Budete totiž chtít tuhle zasněženou vázou dozdobit ještě tenhle pokoj, a pak další poličku, a další koutek, pak se vám bude hodit k této vánoční větvičce, a pak další na jmelí, jinou zase na skleněný tác s ozdobami, který přijde na vánoční stůl a tak by se dalo pokračovat do nekonečna. Nebudete jich mít prostě nikdy dost.

Jak na to a co budete potřebovat?

Připravte si:

 • Libovolné prázdné láhve. Vyberte takové, které se vám osobně nejvíce líbí. Nejvíc se však používají láhve od vína. Jejich elegantní štíhlý tvar je pro zasněženou vázu ideální. Můžete použít ale také dózy od kávy, nebo z již vyhořelých svíček.
 • Teplou vodu s octem na odstranění etiket. Případně můžete použít také odlakovač.
 • Barvu na nátěr, nebo můžete použít také barvu ve spreji.
 • Hrubozrnnou sůl.
 • PVA lepidlo (je po zaschnutí čiré a mírně elastické).
 • Noviny na podklad

Postupujte následovně:

 1. Pokud si chcete ušetřit práci, můžete láhve přes noc nechat ponořené do směsi vody a octa. Druhý den půjdou etikety krásně dolů. Nechce se li vám čekat, připravte si teplou vodu s octem a nanášejte na etikety houbičkou. Případně sáhněte po odlakovači. I takto se etiket zbavíte.
 2. Poté lahve klasicky omyjte prostředkem na nádobí pod proudem teplé vody. Ujistěte se, že je láhev úplně hladká a zbavená veškerého lepidla z etikety. Pořádně láhev vysušte.
 3. Nad připravenými novinami teď můžete láhev natřít první vrstvou libovolné barvy.
 4. Postavte na noviny a nechte úplně zaschnout.
 5. Po zaschnutí naneste i druhou vrstvu a opět nechce zaschnout.
 6. Nyní byste už měli mít představu o tom, kam budete chtít sníh v podobě soli, nanášet. A přesně na ta místa naneste lepidlo.
 7. Teď už stačí pouze nanést, či obalit v soli. Pokud si chcete pojistit, že sůl nezačne opadávat, můžete ji zafixovat lakem na vlasy, nebo další vrstvou lepidla.
 8. A jste ve finále. Už potřebujete jen nechat vše zaschnout a ledovou zasněženou vázu máte připravenou k použití. Lépe řečeno ke zdobení vašeho předvánočního obydlí.

 

Napsala Bára Klímová

 

Zdroj foto: yandex.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další články tvůrčí dílny

Náš tip