Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Geniální alobal: Na co všechno ho doma využijete?

Geniální alobal: Na co všechno ho doma využijete?

30.7.2018 - redakce Babinet.cz

Alobal máme neodmyslitelně spojený se zabalenými řízky na cestu. Maximálně po něm sáhneme ještě v momentě, když potřebujeme zafixovat dezert v plechu, nebo dortové formě. To ale není všechno, co alobal umí. Jeho škála využití je mnohem širší, než zatím tušíte.

Hliník se neodstěhoval do Humpolce

Už zase ten pan Hliník. Stejně jako v případě deodorantů, se neodstěhoval ho Humpolce, ale je přímo u vás ve spíži. Nebo tam, kde skladujete alobal. Hliník je totiž jeho hlavní složkou.

Když si vzpomeneme na základní školu, už tam nám vštěpují vlastnosti hliníku. Tehdy nás to samozřejmě ale ještě úplně nezajímá. Kdyby zajímalo, neměli bychom dnes tupé nůžky, nebo zaneřáděnou tavnou pistoli. Zatím nerozumíte? Vůbec nevadí. Hned teď si vše vysvětlíme a vy zjistíte, že si alobal hned musíte připsat k nákupu.

Co alobal umí?

  • Ostré nůžky

Je zajímavé, že nůžky v běžném životě používáme na něco téměř denně. A přitom jsou pořád víceméně tupé. Tak teď už nebudou. Alobal jednoduše přeložte na tenký plátek a ten začněte stříhat. Nůžky se takto samy brousí. Ne jen tak aby se neřeklo, jsou poté opravdu velmi ostré, takže pozor na prsty.

  • Stěhování těžkých věcí

Pokud potřebujete přestěhovat těžší kus nábytku, nebo jinou nelehkou věc, alobal se skvěle hodí právě v ten moment. Povrch předmětu po něm klouže mnohem snadněji, než po koberci. Pokud si hladký průběh chcete maximálně pojistit, sáhněte rovnou po grilovacím alobalu.

  • Čisté nádobí

Kam se hrabe drátěnka, která navíc často poškrábe i to, co jste úplně nechtěli. Když jsou hrnce, nebo pánve opravdu silně zašlé a znečištěné, alobal stoprocentně pomůže. Pomocí prostředku na nádobí a alobalu vyčistíte vše potřebné. Alobal jednoduše zmačkejte a použijte právě místo zmíněné drátěnky.

  • Žádná rez

Rez není nic, z čeho bychom měli radost, nejedeme li zrovna v nějakém speciální retro stylu, co se vzhledu věcí týče. I tady vezměte do ruky alobal. Očistěte jím potřebnou věc a po rzi není ani památky.

  • Ukázkově čistý gril

Nejdřív grilovačka a juchání, ale pak při čištění hlava v dlaních a proud sprostých slov. Čištění grilu je vždycky za trest. Teď už to ale bude jiné. Ještě teplý gril párkrát projeďte rozříznutou cibulí a poté dočistěte alobalem. Za pár minut máte hotovo a večer se grilpárty může opakovat.

  • (NE)pomačkané prádlo

Nestíháte žehlit, ale s tímhle zmuchlaným tričkem přece nemůžete nikam vyjít. Tak co teď? Ano, je to alobal. Alobalové kuličky vhoďte do sušičky a společně takto prubněte proces sušení. Čí že je tohle ukázkově nepomačkané tričko? Jistě, je vaše. Alobalové kuličky vám pomohou také při praní. Prádlo tak zbavíte statické elektřiny a odpadnou vám starosti s elektrizováním vlasů při oblékání.

  • Ovladač pro vztek

Přepnete a nic. Zesílíte hlasitost a nic. Chcete vypnout televizi a? Nic. Máte toho právě dost a milý ovladač letí proti zdi. Tak už nemusíte zuřit. Vytáhněte baterku z ovladače a plus pól obalte kousíčkem alobalu. Vraťte do ovladače a kontakty znovu fungují. Jen dejte pozor na to, abyste nepropojili s mínusem.

  • Tavná pistole

Milujete ruční práce? Konkrétně práci s tavnou pistolí? Pak jistě víte, jak pak taková pistole vypadá. Snadno ji vyčistíte pomocí alobalu. Ještě teplou pistoli otřete plátkem této lesklé fólie a pistole je po dlouhé době, konečně jako nová.

Napadá vás ještě jiný způsob využití alobalu? Pak se nezdráhejte přidat ho do komentářů.

Napsala Bára Klímová

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

šifra
2.8.2018 11:52

A co takhle rychlý úklid sporáku. Před vařením rozprostřít alobal okolo hořáků a samozřejmě po celé ploše. Po vaření jednoduše alobal vyhodíme a dáme nový. Sporák je stále jako nový.

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip