Babinet.cz  /  Recepty  /  Polévky, omáčky a zálivky  /  Polévka s mrkví, kedlubnou a květákem

Polévka s mrkví, kedlubnou a květákem

19.6.2016 - AndreaP.

Polévka je základ každého oběda či výtečná večeře.

Ingredience:

  • 1 l zeleninového vývaru s mořskou řasou arame nebo vroucí vody
  • 2 mrkve
  • 1 kedlubna
  • asi 150 g květáku
  • nerafinovaná mořská sůl s mořskými řasami (dle potřeby, lze i zcela vynechat)

 

Postup:

Jeden litr zeleninového vývaru s mořskou řasou arame nebo vody uvedeme do varu. Očištěnou a opranou mrkev nastrouháme na hrubém struhadle, kedlubnu nakrájíme na kostičky, koncové části květáku nakrájíme na menší části (košťál ponecháme do vývaru) a dáme vařit spolu s ostatní nakrájenou zeleninou do vroucího zeleninového vývaru nebo do vroucí vody a osolíme (kojencům do jednoho roku nesolíme).

Vaříme 10–15 minut.

..............................................................................................................................................

čerpáno z knihy

Zdravá výživa pro celou rodinu - Kuchařka dnešní doby - Martina Kasalová

Jíst zdravě v průběhu celého dne, jednoduše připravit skvělé jídlo z dostupných surovin, na kterém si pochutná celá rodina včetně nejmenších dětí, v tom vám pomůže tato moderní a elegantní kuchařka, kterou budete chtít mít dennodenně po ruce.

Kuchařka Zdravá výživa pro celou rodinu je nepřehlédnutelnou výjimkou v rozbouřeném moři informací týkajících se způsobu stravování. Sto osmdesát rozmanitých receptů splňuje současně kritéria pro makrobiotickou, bezlepkovou a diabetickou stravu, inspiraci zde najdou i ti, kdo trpí alergií na bílkoviny kravského mléka. Jednotlivé recepty jsou připraveny tak, aby jejich základy byly použitelné také pro děti od kojeneckého věku.

Knihu si zamilujete pro její přehlednost, jednoduchost a jasný otisk autorčiných osobních zkušeností. Najdete v ní recepty na ranní zeleninové polévky, ranní kaše, polední polévky a hlavní jídla a také obecné zásady vaření jednotlivých složek potravy, respektované západní vědou a zároveň inspirované principy východních kultur.

formát: 21x21
rozsah: 240 stran
prodejní cena včetně DPH: 399 Kč

www.grada.cz

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další recepty

Náš tip