Babinet.cz  /  Tvůrčí dílna  /  Malování  /  Antistresové omalovánky

Antistresové omalovánky

24.8.2015 - AndreaP.

Nabízíme návod, jak strávit příjemné odpoledne, zablbnout si, odreagovat se a zapomenout na chvíli na starosti. Řeč je o antistresových omalovánkách. Oč vlastně jde? Jsou to obrázky malované technikou zentagle (o této tvorbě je zde řeč) a jedná se vlastně o shluk pidi-částiček, které ve finále vytvářejí úžasný obraz plný fantazie a překvapení.

A co je na tom nejkrásnější? Že pokaždé vám vyjde něco jiného, jinak barevného, sladěného či naopak velmi pestrého, záleží jen na tom, jaké barvy zvolíte. Své o tom ví například Johanna Basford - jedna z autorek tohoto světa fantazie.

Za sebe můžu říct, že jsem si tuto činnost zkusila poprvé, a to společně s mou dcerkou Káťou. Vytiskly jsme si stejný obrázek a další dvě hodiny měly co dělat.

Ono se to nezdá, ale je to opravdu piplavá práce. Bylo to příjemné .... uvolňující a výsledek překvapil. Hned poté jsem šla do papírnictví pro velkou sadu pastelek a v této činnosti budeme obě pokračovat.

Budete potřebovat:

  • sadu pastelek (hooodně pastelek) dobře ořezaných
  • předlohu - omalovánku
  • ořezávátko

Tyto omalovánky se v současné době dají koupit v knižní formě, my pro začátek zvolily tisk z internetu, kde těchto předloh najdete veliké množství a pro osobní potřebu jsou zcela dostačující (mimochodem, ty dané knihy vám i dětem ale zcela jistě přinese Ježíšek).

A pak už jen dobré světlo, pevnou ruku, ostrý zrak (doporučuji dělat přestávky, aby se oči moc neunavily) a pak už se jen dívat, jak se před očima postupně rozvíjí obrázek. Přeji příjemnou zábavu.

Zde je ukázka naší práce - ano uznávám, musím se polepšit a příště zapracovat i na pozadí, stejně jako to udělala má dcera :-)

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Emada
8.12.2015 19:05

Přeji hezký den, nedávno jsem otevřela první český obchůdek specializovaný na omalovánky pro dospělé dovážené ze zahraničí. Skladem máme spoustu krásných kousků různých motivů - od rostlinných přes zvířecí k abstraktním a dalším. Pokud v nabídce nenajdete nic, co by s Vám líbilo, ráda objednám ze zahraničí knihy, dle Vašich představ. Budu se těšit na návštěvu:) www.krajinaomalovanek.cz

Snuggy
21.1.2016 14:49

Já našla slevu na Martinus - ti také nabízí antistresové omalévánky a můžete je tak mít o 100,- levněji http://kuponik.cz/t/antistresove-omalovanky-sleva/

Další články tvůrčí dílny

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz