Babinet.cz  /  Recepty  /    /  Ondrášovka Jahodové osvěžení

Ondrášovka Jahodové osvěžení

18.12.2012 - redakce Babinet.cz

Známe to všichni: Po bujarém večírku někdy následuje těžké ráno. Kvůli jedné skleničce nad míru přichází abstinenční předsevzetí a modlitby, aby už přišel nový den. Kocovinu lze prostřednictvím různých doplňků stravy eliminovat, ale je potřeba s kocovinou počítat dřív, než si dáte vůbec první drink. Před řadou firemních večírků, svátečních oslav a silvestrovskou nocí proto přicházíme s tipem, jak vyzrát na kocovinu přírodní cestou.

Zároveň si můžete (i z domácích zásob) umíchat Ondrášovka drink, který nejen chutná, ale dodávají tělu i vítané minerální tekutiny.

  • 2 dl Ondrášovky lesní plody
  • 2 lžíce jahodové dřeně
  • 5 cl rumu
  • čerstvá jahoda
  • kolečko citronu

Do vysoké sklenky dáme 2 lžíce jahodové dřeně, zalijeme rumem a doplníme minerálkou. Koktejl ozdobíme jahodou a plátkem citronu.

 

Jak na kocovinu?

Hlava jako střep, žaludek na vodě, nechutenství, světloplachost… Hlavní příznaky kocoviny způsobuje alkoholem dehydratovaný organismus. Tělo se snaží odbourat zkonzumovaný alkohol a k tomu využívá velké množství vody a vitamínů. Symptomy kocoviny jsou u každého z nás zcela odlišné, ale shrňme si pár obecných rad, jak nad ní vyzrát.

Zásada č. 1: Plný žaludek

Doporučuje se zejména strava bohatá na tuky, které vás nejen zasytí, ale zajistí i pomalejší vstřebávání alkoholu. Večeři si dopřejte už před večírkem, pomůže však i průběžné drobné mlsání. Pozitivně proti kocovině působí i vitamín C, takže se nevyhýbejte ani ovocnému baru.

Zásada č. 2: Neexperimentujte

Nejlepší základ pro pořádný bolehlav je míchání alkoholu. Víno, pár panáků a nakonec míchaný drink? Zůstaňte u vína nebo jednoho typu koktejlu.

Zásada č. 3: Hodně tekutin

Kromě alkoholu doplňujte celou noc i vodu. Ideální je minerální voda, která obsahuje důležité minerály. Zkuste si například namíchat drink přímo s ochucenou minerálkou Ondrášovka. Nejenže dobře chutná, ale zároveň popíjením doplňujete i tekutiny a cukry.

Zásada č. 4: Před spaním se napít!

Jdete už po dlouhé noci spát a cítíte, že jste přeci jen vypili moc? Máte poslední šanci dát svému tělu náskok před alkoholem. Vypijte naráz co nejvíce minerální vody, zvolte cukrem slazenou variantu, která bojuje s žaludečními nevolnostmi. Klidně si dejte láhev minerálky i k posteli a při každém probuzení se napijte.

Jestli se i přes naše rady probouzíte s těžkou hlavou, doporučuje se dostatečně vyvětraná místnost, studená sprcha a silná polévka. Čas od času se nám popíjení vymkne z ruky, ale s naším minimem proti kocovině můžete následky minimálně eliminovat.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další recepty

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz