Babinet.cz  /  Tajemno  /  Víte jaký má Luna vliv na vaše chování? Možná budete překvapeni

Víte jaký má Luna vliv na vaše chování? Možná budete překvapeni

21.7.2018 - Alena Horáková

Magická síla Luny je lidem známá už od pradávna. Příliv a odliv, náladovost, zvýšená nehodovost, silný vliv alkoholu – to jsou nejznámější projevy obrovské síly energie proudící k nám z Luny. Mnozí z nás mají pocit, že nemohou čelit těmto vlivům, že jimi energie našeho souputníka zmítají zcela bez jejich vůle.

Všimli jste si už, že se vám někdy změní nálada z minuty na minutu a nejste schopni tuto změnu přemoci? Jak se usmívat, když to v nitru vře, všechno se tam vaří a jediné, co zaměstnává hlavu, je najít vhodný objekt, na který by se dala vřící emoce vrhnout. Oběť najdeme velice brzy, poslouží každý, kdo se neprozřetelně nachomýtne na blízku, ať už je to partner, dítě, spolupracovník, sousedka či jen protivný uši rvoucí tikot hodin. V mžiku se vynoří záminka a špatná nálada se bleskem přenese na protivníka. Uleví se nám, ale ty následky – tichá domácnost, plačící potomek, nemluvící sousedka, dusno na pracovišti či kupa střepů místo krásných starožitných hodin. Dá nám spoustu práce a musíme vynaložit mnoho energie na to, abychom tuto spoušť zase napravili.

Co se vlastně stalo? A proč? Zřejmě nic tak vážného, jen Luna doputovala k blízkosti bojovného Marsu nebo se srazila s energiemi popudlivého Urana. Je možné, že se střetla s depresivním Saturnem a tyto smíšené energie nás obalily jako mlha na blatech. Všechno kolem nás bojovně zčervenalo nebo depresivně zčernalo a to, co nás jindy nechávalo naprosto klidnými, nám bylo záminkou pro přenos těchto energií.

Co s tím? Můžeme se tomu nějak bránit nebo tyto energie ovládnout? Zřejmě máte pocit, že ne, vždyť je to záležitost vteřin, momentu, kdy je najednou všechno úplně jinak a přesto je rada naprosto jednoduchá, i když vyžaduje určitý cvik. Každý z nás je silný jedinečný člověk a je v jeho moci uvědomit si, co se děje. Stačí si jen dříve, než dojde k problému, položit otázku – proč? Proč jsem najednou tak nervózní? Co se stalo? Nejspíš nás naše vnitřní odpověď překvapí, protože okamžitě z nitra uslyšíme – nic, vše je v pořádku, není důvod.

Je překvapující, jak uvědomění toho, že se něco v náladě změnilo, dokáže ovlivnit běh následujících okamžiků. Okamžitě budeme vědět, že za to nemůže nikdo, kdo stojí kolem nás, a že je zapotřebí obrátit nahromaděnou energii jiným směrem. Někomu pomůže uchýlit se do samoty, někdo si jde zaběhat, jiný si pustí oblíbenou hudbu. Není to složité, ale ani tak prosté, jak to vypadá. Nejspíš se desetkrát rozčilíme a pokaždé si vzpomeneme, že jsme chtěli toto rozčilení ovládnout, až poté, co uklízíme napáchanou spoušť. A pak po jedenácté se nám to podaří, protože stejně jako nacvičení ladného tanečního pohybu vyžaduje trénink, tak i naše mysl se musí naučit rozpoznat hrozící výbuch emocí. Pak na sebe budeme právem hrdí, protože se nám podařilo ovládnout lunární energii. Už s námi nebude cvičit, jak si zamane, ale naopak, můžeme ji začít využívat ve svůj prospěch.

Lunární energie nemá vliv jen na naši náladu, ale i na naši postavu, kůži, vlasy, nehty. Luna se pohybuje rychle, za kalendářní měsíc oběhne celý zvěrokruh a navštíví všechna znamení. Můžeme se tedy v průběhu měsíce věnovat relaxaci a péči nejen o tělo, ale i o psychickou pohodu v souladu s energiemi příslušných zvěrokruhových znamení.

Magickou moc Luny využívali naši předci také v zemědělství i v domácnosti. Například některé dny jen krátce otevřeme okno a místnost je prosycená svěžím vzduchem ještě dlouhou dobu. To je vždy, když Luna prochází vzdušným znamením Blíženců, Vah nebo Vodnáře. Taky je zajímavé, že vyprané prádlo je někdy plné skvrn a jindy zase skvostně bílé. A při tom používáme stále stejný postup a prášek na praní. Budeme-li prát, když Luna prochází vodním znamením Raka, Štíra nebo Ryb, budeme příjemně překvapeni.

Ještě jeden vliv Luny je velice zajímavý a možná i nejdůležitější. V dobách, kdy se astrologie ještě vyučovala na univerzitách, platilo pravidlo, že chirurg nesmí nožem sáhnout na orgán, který odpovídá znamení, kterým právě Luna prochází. Vyplatí se pořídit si astrologický kalendář nebo si zjistit, zda Luna právě v den plánovaného zákroku neprochází znamením, které ovlivňuje příslušný orgán. Vždy totiž dojde k nepříjemným komplikacím.

 • Luna v Beranu ovlivňuje hlavu - oči, uši, mozek, zuby – vyhněte se zubaři
 • Luna v Býku ovlivňuje krk, mandle, čich, chuť,krční páteř a ramena
 • Luna v Blížencích ovlivňuje plíce, průdušky, paže a ruce
 • Luna v Raku ovlivňuje žaludek, dvanácterník, játra, hrudník, žlučník, prsa
 • Luna ve Lvu ovlivňuje srdce, bránici, záda, páteř a krevní oběh
 • Luna v Panně ovlivňuje nervy, tenké a tlusté střevo, slezinu a slinivku
 • Luna ve Váhách ovlivňuje ledviny,močový měchýř, kyčle
 • Luna ve Štíru ovlivňuje pohlavní orgány, močovod a konečník
 • Luna ve Střelci ovlivňuje stehna, žíly, křížovou kost
 • Luna v Kozorohu ovlivňuje kostru, klouby, pokožku, vlasy a nehty
 • Luna ve Vodnáři ovlivňuje kolena, lýtka, holeně, kotníky, křečové žíly a paty
 • Luna v Rybách ovlivňuje chodidla, prsty na nohou, lymfatický systém

Přírodní zákony nás ovlivňují odjakživa a je jen na nás, jestli je začneme opět respektovat a vrátíme se k pokoře a lásce k naší planetě.

Alena Horáková

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další články tajemna

Náš tip