Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Ze skleníku, nebo ze zahrádky?

Ze skleníku, nebo ze zahrádky?

24.2.2010 - MUDr. Petr Hoffmann

Zoufalí manželé, kteří prošli mnoha strastiplnými vyšetřeními a vyzkoušeli všechny možné i nemožné metody, se dříve či později dopracují k možnosti poslední, tj. zplození dítěte za uměle připravených podmínek. Z hlediska tradiční čínské medicíny víme, že tam, kde chybí energie čchi, krev, jin či jang, je to vždy sázka do loterie. Země, která sama nemá dostatek živin pro sebe, „odmítá“ živit ještě někoho dalšího. Odumření plodu či nemožnost otěhotnět je výsledkem přirozené obrany oslabeného organizmu, který sám bojuje o místo na slunci.

V tomto světle se jeví umělá oplodnění a uměle udržovaná těhotenství poněkud uměle. Uměle vzniklá těhotenství si můžeme představit asi tak, jako kdybychom neúrodnou půdu na malém kousku zalili a uměle pohnojili, aniž bychom ji předtím řádně zkultivovali, vypleli, přirozeně pohnojili, zrýpali. Uměle udržovaná těhotenství a děti, které se z nich narodí, si můžeme připodobnit ke karotce vypěstované ve skleníku. Sluníčko je nahrazováno umělým světlem a teplem, země je přihnojována dusičnany a jinými „výživnými“ chemikáliemi a výsledný produkt pak také podle toho vypadá a chutná. Ne že by nevyrostl, naopak, bývá hmotnostně veliký a i v hojném počtu (často se rodí dvojčata ze zkumavky), ovšem rozdíl v kvalitě je patrný. Zcela jinak chutná karotka ze supermarketu a zcela jinak z naší domácí zahrádky (o kuřatech a brojlerech z velkochovu ani nemluvě). Domácí karotka je sice menší, ale naše a pro její vypěstování jsme museli také něco udělat a zasloužit si ji, nejen přijít do obchodu a nakoupit. Vše se za peníze přeci jen koupit nedá...

Čínská medicína zná recept, jak přirozeným způsobem přeměnit neúrodnou půdu na půdu úrodnou. Na nás pak záleží, jakou cestu zvolíme a jaké budou naše příští generace. V každém případě je zdravé dítě malý zázrak.

A když už se zadaří, tak z hlediska čínské medicíny nezbývá než doporučit užívání po dobu celého těhotenství bylinnou směs Růst hory Tchaj (kód 056), jež vyživuje jak matku, tak plod a přispívá k fyziologickému těhotenství. Na podporu kojení se užívá bylinná směs Náramek osmi perel (kód 191). Vhodná strava a výživa pro těhotné a kojící ženy je popsána v jedné vynikající knize MUDr. Hofhanzlové: Nastávající a kojící maminky si vaří chutně a zdravě (www.calendula.cz).

Zájemci, kteří se chtějí dozvědět něco více o těhotenství z pohledu čínské medicíny, o cvičení v těhotenství či o masážích u kojenců a malých dětí, naleznou vše na DVD s názvem Vůně těhotenství (více na www.studiotana.cz).

Čínský kalendář početí a výběru pohlaví dítěte

Podle neznámých pramenů je nejvhodnější okamžik pro oplodnění ženy určen stejnou fází měsíce, jaká byla v okamžiku jejího narození. Pohlaví dítěte je pak určeno fází měsíce v drakonickém cyklu, tj. polohou měsíce vůči ekliptice. Bezplatný program pro určování data nejvhodnější doby početí a pravděpodobné pohlaví dítěte v odpovídajícím okamžiku najdete v rubrice Ze šuplíku TCM.

A ještě jeden nový pomocník

Podstatným krokem k úspěšnému otěhotnění je pochopení průběhu ženského cyklu. Ideální pomoc pro všechny páry řešící nevysvětlenou neplodnost je minipočítač Baby-Comp, který na základě ranního měření bazální teploty sondou v ústech a programu postaveném na statisících teplotních křivek s vysokou přesností (99,3 %) určuje plodné a neplodné dny. Baby-Comp také dokáže rozpoznat den ovulace, předpovídat plodnost na 6 dnů dopředu, upozornit na případné gynekologické potíže (anovulační cykly). Na případné otěhotnění upozorňuje už od pátého dne a potvrzuje od osmnáctého dne, vypočítává datum oplodnění a datum porodu. Po porodu lze Baby-Comp používat pro zajištění bezpečné a spolehlivé ochrany před dalším těhotenstvím. Baby-Comp představuje naprosto přirozenou, ekologickou a zdravou metodu nezatěžující organizmus. Více na http://www.naturcomp.cz

Trápí vás problémy s početím? Chcete vědět, jak by vám mohla pomoci čínská medicína? Zajímaly by vás nabízené bylinné produkty? Více se dozvíte v knize MUDr. Petra Hoffmanna: Od pramene čínské medicíny (nakl. Euromedia 2007) či v jeho ordinaci U Černé věže 6 v Českých Budějovicích (kontakt ), nebo na stránkách www.abcxyzbabinet.cz.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz