Babinet.cz  /  Tvůrčí dílna  /  Přírodní materiály  /  Vůně domova bez zbytečné chemie. Vyrobte si přírodní vonné esence

Vůně domova bez zbytečné chemie. Vyrobte si přírodní vonné esence

31.10.2023 - redakce Babinet.cz

Ne vždycky v obchodě najdete vůni, kterou byste si pro sebe přesně představovali. Konkrétně pro svůj domov. Každý z nás se chce doma cítit bezpečně, klidně a maximálně příjemně. Už když otevíráte dveře a přes práh se dostane čistá esence domova, víte, že jste u sebe. U sebe doma.

foto / Freepik

Vůně, jako osobní značka

Pokud používáte stále stejný parfém, lidé si vás postupem času s konkrétní vůní spojí. Stejné je to i s vaším domovem. Také si jistě i vy sama dobře vybavíte, jak voněla babiččina kuchyně zalitá sluncem. Maminčina ložnice s čerstvě povlečenými peřinami. A tak dále a mnohem dále.

Vůně, které se pojí k našim vzpomínkám, jsou nezaměnitelné. Můžete si ale vyrobit přírodní vonné esence, které jsou přesně podle vašeho vkusu. Prezentujte sebe a svůj domov pomocí vůně. Jak?

1) Ovocná vůně ve sklenici

Tuto vonnou esenci sice nemůžete používat dlouhodobě, ale na druhou stranu máte nevyčerpatelnou škálu možností. Jediné, co musíte pokaždé udělat, je nasekat kousky svého oblíbeného ovoce a smísit s oblíbeným kořením. Fantazii se meze nekladou, proto se nebojte hřebíčku, zázvoru, rozmarýnu, atd. Sklenici jen dolijte vodou a postavte na místo, kde může vyniknout.

2) Vonný gel

Vyrobit si vonný gel dle své libosti, není absolutně žádný problém. Navíc je to pořádný držák, co se dlouhého trvání týče. Nádherně vypadá, když zapojíte svou kreativitu a ozdobíte sklenici po svém. Vyberte si svůj oblíbený vonný olej. Ten přidejte k neslazené želatině, kterou připravíte podle návodu. Ke směsi přijde ještě špetka soli a voda. Hotovou směsí naplňte nádobku, sklenici, nebo ozdobný kalíšek a užívejte si tu úžasnou vůni, kterou jste sama vytvořila.

3) Obyčejná máta

Čerstvou mátu rozmístěte na několik míst v bytě. Můžete promísit opět s vonným olejíčkem. Vůně se pozvolna uvolní a s ní i vaše mysl.

4) Vonné polštářky, nebo sáčky

Látku, která se vám líbí, bohatě naplňte oblíbenými bylinkami a zašijte. To samé můžete udělat s dekorativními sáčky. Opět jen naplňte bylinkami a zamašličkujte. Rozvěste libovolně po bytě a nechte se obklopit úchvatnou vůní.

5) Vaše vonná mísa

Chystáte se tu starou dřevěnou mísu vyhodit? Počkejte s tím. Naplňte ji pískem a ten zasypte trochou citronové kůry. Pak už jen přidejte další vůně, na které máte náladu. Když se citronová kůra snoubí s tóny např. skořice, rozhostí se místností dokonalá atmosféra.

 

Napsala Bára Klímová

zdroj: redakce

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další články tvůrčí dílny

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz