Babinet.cz  /  Recepty  /  Upečme si...  /  K zakousnutí nejen u hokeje! Skořicoví šneci tak akorát do ruky

K zakousnutí nejen u hokeje! Skořicoví šneci tak akorát do ruky

24.5.2024 - AndreaP.

Dobré moučníky patří k víkendu. Rychlé moučníky se pak hodí kdykoliv a kdekoliv. Ty z listového těsta pak patří mezi ty nejvyhledávanější.  Ať nasladko či naslano, je to vždy sázka na jistotu. Je to rychlé, je to dobré, co více si přát. Ať už budete tento víkend odpočívat doma na záhradce či u telky sledovat hokej, budete v práci, či se vydáte na nějaký výlet, ve všech těchto případech vám skvěle poslouží tito oblíbení skořicoví šnečci. Na jedno dvě zakousnutí, akorát tak do ruky.

(ilustrační fotografie: Pixabay)

Potřebujeme :

  • listové těsto (lze i mražené)
  • trochu mléka a cukru
  • skořice
  • rozinky

 

Těsto rozválíme na obdélník, mašlovkou lehce potřeme mlékem, mírně pocukrujeme, posypeme skořicí, dáme trochu  rozinek a zabalíme (delší stranu). Kdo nemá rád rozinky, tyto klidně může vynechat.

Nakrájíme na 1,5-2cm kousky, pokládáme na vymaštěný plech řeznou stranou. Upečeme a teplé potřeme cukrovou polevou (vymícháme moučkový cuk a citrónovou šťávu do hladké lesklé polevy).

Náš tip: někdy můžete vyzkouše také obměnu, a sice skořici vyměnit za nuttelu - viz ilustrační fotografie. 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další recepty

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz