Babinet.cz  /  Podcasty  /  Babinet.cz  /  Když se potká jídlo s pitím. Co ovlivňuje proces trávení, vysvětlují odborníci

Když se potká jídlo s pitím. Co ovlivňuje proces trávení, vysvětlují odborníci

14.6.2024 - redakce Babinet.cz

Pro optimální zpracování jídla potřebujeme dostatek tekutin jak před, tak během, případně i po jídle. Před jídlem se už v dávných dobách podávaly nápoje na podporu chuti k jídlu a také proto, aby byl pro trávení připraven dostatek slin.

Nápoj by neměl být moc sladký, aby neovlivnil chuťové pohárky, což se před jídlem nehodí. Jedním z nejdůležitějších faktorů, které proces trávení ovlivňují, je naše rozpoložení a pocity, které při jídle a pití zažíváme. Stres, spěch, výčitky, to všechno ovlivňuje trávení velice negativně.

Zatímco dobrá společnost, pohoda, zaměstnání všech smyslů a sklenice kvalitní vody tvoří základ dobrého trávení. Pijeme-li čistou přírodní vodu s vyváženým obsahem minerálních látek, neovlivníme chuť pokrmů ani množství přijaté energie Hlavní součástí našeho pitného režimu by proto měla být čistá voda v čele s kvalitními přírodními minerálkami a pramenitou nebo kojeneckou vodou, kterou můžeme doplnit dalšími nápoji, jako je neslazený čaj nebo ředěné ovocné a zeleninové šťávy.

natáčela Šárka Málková

zdroj: redakce

náhledové foto / Freepik

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z podcastů

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz