Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Středočeský kraj  /  Houkačky 2024: Festival plný zábavy, adrenalinu, pomoci a péče o duševní zdraví

Houkačky 2024: Festival plný zábavy, adrenalinu, pomoci a péče o duševní zdraví

21.4.2024 - redakce Babinet.cz

Přichází událost, která vám rozproudí krev v žilách, ale také nabídne inspiraci a podporu pro všechny! Festival Houkačky vás zve na sobotu 25. května 2024 do Dobřichovic, kde se uskuteční první ročník této nezapomenutelné akce.

Připravte se na festival plný dobrodružství a užitečných dovedností: Houkačky 2024 nabízí příležitost setkat se s moderními hrdiny dnešní doby - s hasiči, zdravotníky, policisty, vojáky, a také s nízkoprahovými organizacemi a spolky působícími v oblastech osvěty a prevence. Předvedou vám ukázky své práce, zodpoví vaše otázky a seznámí vás s jejich náročnou a důležitou profesí. Houkačky řeší zábavnou a atraktivní formou důležitá témata týkající se bezpečnosti a zdraví. Těšte se na širokou škálu aktivit a také na dynamické ukázky IZS. Na festivalu se budete moci podívat zblízka na moderní techniku zásahových složek, včetně obrněného transportéru Pandur a terénního vozu Toyota Hilux nebo výsadek z vrtulníku Mi-17!

foto / Jiří Tesař

Houkačky nejsou jen o zábavě, ale také o významné spolupráci s nízkoprahovými organizacemi a komunikaci důležitých témat. Na festivalu se budou prezentovat důležitá témata současnosti, jako je psychické zdraví, ochrana dětí v online prostředí, prevence šikany a boj proti drogám. Na místě budou k dispozici zkušení odborníci, kteří vám ochotně poradí a zodpoví vaše otázky. Návštěvníci se také mohou těšit na interaktivní aktivity, které motivují děti ke sportu, podporují psychohygienu a zaměřují se na duševní zdraví. Chceme upozornit na témata, která se dotýkají nás všech a podpořit osvětu, která může být klíčová při řešení obtížných životních situací. Proto vás čekají aktivity pro osobní rozvoj a péči o duševní zdraví, seznámíte se s kartami podpůrného rozhovoru a emocí, zahrajete si všímavé bingo podporující soustředění nebo si zahrajete deskové hry, které se věnují duševnímu zdraví. Festival nabídne také kreativní dílnu, speciální workshopy a poradny, jako je dýchací cvičení na karimatkách, kurz první pomoci hravou formou pro děti, nebo poradnu odvykání kouření pro dospělé.

Festival Houkačky 2024 slibuje nezapomenutelné zážitky! Těšíme se na vás v sobotu 25.5. v Dobřichovicích!

Kdy: Sobota 25.5.2024
Kde: Louka u řeky Berounky, Dobřichovice, Praha-západ
Čas akce: 10:00-20:00 hod.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další tipy

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz