Babinet.cz  /  Recepty  /  Upečme si...  /  Strašidelné čokoládové muffiny pro odvážné děti. Zabaví i zasytí!

Strašidelné čokoládové muffiny pro odvážné děti. Zabaví i zasytí!

21.10.2022 - AndreaP.

Halloween je anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října zejména v anglicky mluvících zemích. V posledních letech se však tento svátek ujal především u mladších generací i u nás, pojďme jim tedy něco báječného upéct. Nejen, že si společně pochutnáme, ale rovněž využijeme své kreativně tvůrčí JÁ.

Postupně vám zde přineseme několik tipů na strašidelné pečení, dnes začneme muffiny, které si svou nenáročnou a rychlou přípravou podmanily téměř každého milovníka moučníků. A není se co divit. Existuje mnoho variant a ochucení, kdy do nich můžeme dát prakticky cokoliv. Dle zvolených přísad nám pak vznikne buď sladká, případně slaná varianta. Svou velikostí, kdy je to moučník tzv. "do ruky", je ideální pro různé příležitosti, ale hlavně jako svačiny pro děti i dospělé. A dnes, jak již bylo výše zmíněno, se do toho vrhneme po hlavě a uděláme si ty nejlepší halloweenské, a to hned ve dvou variantách.

(fotografie: Pexels)

Na základní těsto potřebujeme

 • 2 hrnky polohrubé mouky
 • 1/2 hrnku cukru krupice
 • 1/2 kypřícího prášku do pečiva
 • špetka soli
 • 1 vejce
 • 1 hrnek mléka
 • 1/2 hrnku oleje
 • na dochucení pak nalámaná čokoláda, kakao, rozinky, oříšky, kokos - dle chuti

Na kreativní dozdobení:

 • 1.) špejle, černý papír, nůžky, lepící pásku
 • 2.) bílou marcipánovou hmotu, menší množství černé marcipánové hmoty na očička

(fotografie: Pexels)

V míse společně promícháme polohrubou mouku, cukr, prášek do pečiva a sůl.

V druhé míse pak rozšleháme vejce s mlékem a olejem, toto pak přidáme do sypké směsi a krátce promícháme. Přidáme do těsta zvolenou příchuť, v tomto případě ideálně nalámanou čokoládu (tip redakce - dobrou chuť udělá nastrouhaná Margotka) či kakao, můžeme ale zvolit také nasekané ořechy, rozinky, zde opravdu můžeme použít cokoliv dle vlastní chuti.

Plníme do 3/4 formiček (použijeme buď speciální plech na muffiny, pokud nemáme, tak dobře poslouží i papírové košíčky, ale musíme dát alespoň dva do sebe pro zpevnění). Muffiny při pečení dost nabydou, proto neplníme až po okraj.

Pečeme v rozehřáté troubě cca na 180 stupňů asi 20 - 25 minut.

Po vychladnutí vyndáme muffiny z formiček či papírových košíčků a jdeme na finální dozdobení.

V prvním případě, kdy můžeme hravě zapojit i děti, si z černého papíru vystřihneme netopýry - šablony hravě nalezneme na internetu, které lepící páskou poté připevníme na kratší špejle. Do každého muffinu pak zapíchneme takto připraveného netopýra.

Ve druhém případě bude zdobení trošku složitější. Budeme zde potřebovat bílou marcipánovou hmotu, kterou rozválíme, vykrajujeme z ní kulaté tvary, které pak položíme na povrch muffinu. Ze zbytku bílého marcipánu uděláme podklady pod očička (malé kolečka), do kterých poté vtlačíme kuličky z černého marcipánu. Připevníme na hotové muffiny.

Na závěr nezbývá než popřát, ať vám muffiny chutnají. Hrnek kávy (či čaje), muffin do ruky a Halloween může začít.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další recepty

Náš tip
 • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz