Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Středočeský kraj  /  Hořovická zabijačka, Retro garáž nebo Světový den vody

Hořovická zabijačka, Retro garáž nebo Světový den vody

28.3.2019 - redakce Babinet.cz

Podívejte se na přehled akcí ve středních Čechách v období 25.3. do 14.4.2019.

Zámecká zabijačka Hořovice (30. 3.)
Na Starém zámku v Hořovicích vypukne 30. března Zámecká zabijačka. Na děti i dospělé čeká zábavný program.Těšit se mohou na vystoupení šermířů, lidové písničky, prohlídky Muzea Hořovicka a galerie Starého zámku a nebudou chybět zabijačkové dobroty. K mání bude prdelačka, jitrnice a jelítka, tmavý prejt, zabijačkový guláš, ovar, škvarková pomazánka a tradiční medovina, hruškový a jablečný mošt a svařák. Akce začne v 10 hodin a potrvá do 17 hodin.
Více zde: https://www.berounskozije.cz/udalost/zamecka-zabijacka-horovice/
,
Jarní Retro Garáž auto – moto veterán burza - Lysá nad Labem (30. 3.)
Poslední březnovou sobotu se koná největší auto-moto veterán burza a prodejní výstava veteránů pod střechou v krytých halách v České republice. V moderních výstavních halách výstaviště v Lysé nad Labem budou mít návštěvníci mimo jiné možnost nakoupit a prodat vše, co se veteránů týče.
,
The Chilkats (26. 3.)
Masarykův kulturní dům v Mělníku zve na koncert z cyklu Nalaďte se na jazz. Vystoupení respektovaného německého kvarteta The Chilkats z Hamburku posluchače zavede do roku 1940, kdy se jump blues dostal na vrchol. Kapela představuje velmi originální pohled do minulosti nejen věrným zvukem doby, ale i svou neobvyklou pódiovou show.
Více zde: https://www.mekuc.cz/
,
Bratři Ebenové - Čas holin (27. 3.)
Doba zhrubla, proto je ''Čas holin'', usoudili Ebeni. David a Kryštof Ebenové za pomoci svých stálých souputníků Pavla Skály, Jiřího Veselého, Jiřího Zelenky, Jaromíra Honzáka a hostujícího Oskara Töröka nazuli kvalitní různobarevné holiny. Různobarevnost nelze hledat pouze na obutí těchto pánů, ale i v žánrové rozpřaženosti. Ebeni jsou nezaškatulkovatelní. Mimo rocku, folku a blues lze v jejich hudbě vnímat odlesky popu, jazzu, reggae i lidovky a nad tím vším ční jako střecha texty a osobnost Marka Ebena. Výtěžek koncertu směřuje ve prospěch domácího Hospice Dobrého Pastýře.
Více zde: https://www.benesov-city.cz
,
Světový den vody: Exkurze na úpravně vody u Sv. Trojice v Kutné Hoře (27. 3. )
V rámci Světového dne vody 2019 pořádá Ústav pro hydrodynamiku AV ČR, v. v. i., ve spolupráci s Vodohospodářskou společností Vrchlice-Maleč, a. s., exkurzi na úpravně vody U Sv. Trojice v Kutné Hoře spojenou s prohlídkou společné výzkumné laboratoře umístěné přímo v areálu úpravny. Návštěvníci uvidí „výrobu“ pitné vody přímo na úpravně vody i technologický výzkum v laboratoři a jeho aplikaci v praxi.
Více zde: https://www.ih.cas.cz/verejnost/den-vody-2019/
,
Med dej – zahájení sezony na Točníku (30. 3.)
Hrad Točník zve návštěvníky na veselici k zahájení turistické sezony s medvědy Agátou a Martinem. Připraveno je odpoledne pro děti plné soutěží, divadlo a také rytíři.
Více zde: https://www.hrad-tocnik.cz/cs
,
Akce na týden 1. - 7. 4.

"Moc a sláva - Rudolf první, melancholický a poslední" - Konopiště (3. 4.)
Nová večerní prohlídková trasa na Konopišti bude věnována Františkovi Ferdinandovi d´Este a jeho osudovému spojení s předky z rodu habsburského. Připomenuty budou také panovníci Rudolf I. a Rudolf II. S těmito mocnými, slavnými a melancholickými velikány se návštěvníci setkají v nejzajímavějších zákoutích a salonech zámku.
Více zde: https://www.zamek-konopiste.cz/cs
,
Ukliďme svět – Ukliďme Česko (6. 4.)
Města a obce ve středních Čechách se již tradičně zapojí do celosvětové akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“. Cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Do akce se zapojují jak zájmové skupiny, tak i jednotlivci. Pytle a rukavice jsou vždy k dispozici u organizátorů jednotlivých úklidů.
,
Pochod Do Okoře bez oře (6. 4.)
V Kralupech nad Vltavou startuje tradiční pochod na hrad Okoř. Tam bude pro všechny nadšené turisty připraven bohatý program. Chybět nebudou dílničky pro děti nebo lunapark. Střeleckou mušku lze vyzkoušet na staročeské mechanické střelnici.
Více zde: https://www.kralupska-turistika.cz
,
Koncert George Watson's College - Mělník (5. 4.)
Vysoká škola George Watson's College se nachází ve Skotsku, byla založena již v roce 1741 a v současné době ji navštěvuje více než 2300 studentů. Tato škola má velmi rozsáhlý záběr v hudebním vzdělání a v hudebních aktivitách. Týdně na škole proběhne až 1200 hodin věnovaných hudbě a hudební nauce. Studenti studují hru na tradiční hudební nástroje jako je klavír, varhany a kytara, ale i na tradiční skotské nástroje jako jsou dudy. Koncert komorního sboru a smyčcového orchestru George Watson's College z Edinburghu pořádá Masarykův kulturní dům v Mělníku 5. dubna.
,
První závod Českého poháru horských kol Grand Prix Kutná Hora (5. - 7. 4.)
Všichni, kdo mají rádi cyklistiku, zejména pak horská kola, jsou zváni na 1. závod Českého poháru horských kol Grand Prix Kutná Hora. UCI kategorie C1 startuje již 5. dubna 2019. Závod v Kutné Hoře je prvním ze série Českého poháru MTB 2019 – STRABAG Cupu.
Více zde: https://destinace.kutnahora.cz/d/mistrovstvi-cr-horskych-kol-kh-tour
,
Akce na týden 8. - 14. 4.
,
Velikonoce v hornickém domku - Březové hory, Příbram (8. 4. – 21. 4.)
Návštěvníci hornického skanzenu se mohou seznámit s podobou velikonočních svátků v hornické domácnosti na počátku 20. století. Přichystáno bude tradiční předvádění velikonočních zvyků a obyčejů, ukázky lidových řemesel a rukodělných prací spjatých s Velikonoci v hornickém domku v Havířské ulici.
,
Proč nemohu spát aneb Příběh Osvobozeného divadla  - Mělník (9. 4.)
Hudební revue Proč nemohu spát aneb Příběh Osvobozeného divadla je koncertní i divadelní zážitek, ve kterém bude divák zaveden do slavných let první republiky. Děj přibližuje významnou etapu historie Osvobozeného divadla, jedné z nejvýznamnějších avantgardních scén první poloviny 20. století, přičemž hlavní důraz je kladen na hudební složku.
Více zde: https://www.mekuc.cz/
,
Čistá řeka Sázava (12. – 14. 4.)
V rámci této akce se bude uklízet z lodí i břehů. Řeka bude opět rozdělena na pět úseků, které budou uklizeny buď za víkend, nebo i v jiných dnech. On-line přihlašování dobrovolníků na Čistou řeku Sázavu 2019 je již spuštěno.
,
Zahájení motorkářské sezóny - Poděbrady (13. 4)
Lázeňské město Poděbrady a tisíce motorkářů Harley - Davidson už tradičně patří k sobě. Příjezd motorek do města zahájí motorkářskou sezonu 13. dubna. Příjezd se očekává okolo poledne a v samotném cíli akce je v plánu spanilá jízda, která povede od náměstí Jiřího z Poděbrad, přes ulice Komenského a Lázeňská až na kolonádu.
Více zde:https://www.lazne-podebrady.cz/kulturni-akce/1089

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip